Revolut karta – recenze 2020 + bonus

Úvod > Revolut > Revolut karta – recenze 2020 + bonus

1. 04. 2020

Co je to Revolut?

Revolut je britská společnost nabízející svým uživatelům až 35 měnový účet. Pomocí graficky vyladěné mobilní aplikace můžete provádět zdarma mezibankovní zahraniční platby a konvertovat měny (až 150 měn) mezi svými měnovými účty za téměř středový kurz. Revolut nabízí i fyzickou debetní kartu od Mastercard, kterou můžete využít na výběr z bankomatů nebo platby u obchodníků na internetu nebo v kamenných obchodech, a to jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Základní karta je modré barvy s embosovaným číslem karty, vaším jménem, platností a logem. Z druhé strany najdete CVC/CVC2 kód pro internetové platby a magnetický proužek. K placeným členstvím dostanete buď luxusnější plastovou stříbrnou, nebo hi-tech kovovou kartu Metal.

Revolut karta recenze

Jak získat účet u Revolut?

Nejprve je nutné si stáhnout mobilní aplikaci Revolut. Pokud to provedete přes tento odkaz – Revolut karta zdarma, tak vám Revolut odpustí 99 Kč poštovné za poslání platební karty do ČR. Při registraci vyplníte své osobní údaje. Dobití doporučuji provést prostřednictvím vaší stávající platební karty, protože za dobití neplatíte žádný poplatek. Další možností dobíjení peněz je prostřednictvím bankovního převodu. Háček je ale v tom, že musíte převést peníze do zahraniční banky, takže se nevyhnete drobnému poplatku. Revolut zatím nemá svůj účet v žádné z českých bank, proto doporučuji využít online platbu platební kartou, která je zdarma. Po autorizaci účtu, která u mě proběhla do cca hodiny, máte v appce možnost objednat debetní platební kartu. Za vydání a správu karty nic neplatíte. Platí se jen výše zmíněné poštovné do ČR – 99 Kč. Přes výše uvedený odkaz budete mít poštovné zdarma. Karta mi přišla za 6 dní přes Českou poštu. Podle pokynů v aplikaci jsem provedl její aktivaci a vyzkoušel první kontaktní platbu u obchodníka – vše bez problémů a další platbu jsem již prováděl bezkontaktně.

Tlačítko získat kartu Revolut zdarma

Revolut karta zdarma

Jak funguje Revolut?

Revolut využívá mezibankovních převodů i kurzů a fungováním se podobá tradičním bankám. Na jejich blogu najdete pěkně znázorněné, jak to celé funguje. A jak vlastně celý projekt vydělává, když nemusíte platit za vedení účtu, kartu a konvertuje bez poplatku za nejnižší kurzy? Není to zázrak, ale mají to vymyšlené následovně:

 • Za každý váš nákup kartou na internetu, nebo v kamenném obchodě získá Revolut od provozovatele terminálu malý podíl z celkové transakce.
 • Nabízí i placené osobní účty a firemní účty.
 • Nabízí celosvětové cestovní pojištění.
 • Poplatky za nadstandardní operace (převody a výběry nad měsíční limity, platby o víkendech nebo turbo transfers).
 • Nabízí pojištění vašeho telefonu proti poškození (rozbití displeje, namočení do vody apod.).

Typy účtů, respektive členství

Základní účet je zdarma (Standard), a proto je ideální na vyzkoušení služby. Sám jsem jej zpočátku zvolil. Neplatíte žádné měsíční poplatky. Získáte zdarma platební kartu a přístup k levným směnám měn a zdarma zasílání peněz na libovolný zahraniční bankovní účet. Limity jsou postačující pro běžného cestovatele nebo platícího člověka na internetu. Pokud vám limity nestačí, můžete přejít na vyšší členství. Níže je přehled typů účtu – členství. Aktuálně využívám členství Premium, kdy pro mě neplatí limity pro transakce, využívám kryptoměny a jednorázovou virtuální kartu pro rizikovější zahraniční platby na internetu.

Standard – zdarma

Standard členství nabízí tyto služby:

 • Měsíční limit všech transakcí 120 000 Kč, poté s poplatkem 2 %.
 • Výběry z bankomatů do 4 500 Kč měsíčně zdarma, poté s poplatkem 2 %.
 • Zdarma platba kartou po celém světě za mezibankovní kurzy a bez poplatku.
 • Zdarma generování virtuálních platebních karet.

Premium – 174,99 Kč měsíčně

Premium členství nabízí oproti FREE účtu tyto výhody:

 • Neomezené mezibankovní zahraniční převody.
 • Výběry z bankomatů do 9 000 Kč měsíčně zdarma.
 • Zdarma cestovní pojištění.
 • Zdarma pojištění zpoždění letů a zpoždění zavazadel.
 • Zdarma doručení platební karty do 3 prac. dnů.
 • Zdarma turbo převody peněz (do 24 hod.).
 • 24/7 prioritní technická podpora.
 • Sleva 20 % na pojištění vašeho telefonu proti poškození.
 • Platební karta ve stříbrné barvě.
 • Práce s kryptoměnami.
 • Přístup do letištních salónků.
 • Jednorázová virtuální platební karta, která po uskutečnění transakce změní číslo

Metal – 299,99 Kč měsíčně

Metal členství nabízí oproti Premium tyto výhody:

 • Cashback 1 % při platbě kartou mimo Evropu a 0,1 % v Evropě ve všech 29 podporovaných měnách včetně kryptoměn.
 • Asistenční služby – pomoc při rezervaci hotelu, letenek apod.
 • Výběry z bankomatů do 13 500 Kč měsíčně zdarma.
 • Kovová designová karta v několika možných barvách.

K bezpoplatkovým konverzím měn je nutné podotknout, že pokud platbu nebo konverzi uskutečníte v době, kdy je FX market uzavřený (např. o víkendu), pak je v závislosti na měně účtován poplatek 0,5–2 % z transakce. Kompletní ceník naleznete zde, kde je uvedený tento poplatek.

Curve Card Metal

Tlačítko získat kartu Revolut zdarma

Revolut platební karta

Platební karta funguje jako každá jiná karta. Můžete s ní platit v ČR u obchodníků, vybírat z bankomatu nebo platit na internetu. Díky lepším kurzům, než v běžné bance je však hlavní výhoda platba touto kartou v cizí měně. A to buď fyzicky v zahraniční, nebo přes internet. Uvedu příklad, kdy máte otevřený u Revolutu CZK a EUR účet. Na obou účtech máte vložené peníze. V zahraničí potřebujete vybrat z bankomatu EUR. Při výběru si primárně Revolut strhne vybrané peníze z EUR účtu, a když je vybíraná částka vyšší, než máte na EUR účtu, tak provede okamžitou konverzi CZK na EUR za mezibankovní kurzy a bez poplatku. Od podzimu 2018 Revolut zasílá pouze karty od Mastercard. Dříve používali karty Visa, ale ty se neosvědčily. Revolut nově podporuje i Apple Pay, takže si kartu můžete přidat do svého iPhone nebo Apple Watch.

Tipy na zajímavé funkce Revolutu

 • U některých měn (EUR, GBP) je možnost zdarma přidělení unikátního IBAN. Pokud si zaktivujete tuto funkci, zvolená měna se chová jako samostatný bankovní účet s možností přijímat i odesílat peníze.
 • Pokud potřebujete snadno přijmout peníze v zahraniční měně, tak odesílateli pošlete svůj IBAN, nebo vygenerujete platební odkaz. Když na něj odesílatel klikne, tak se mu zobrazí platební brána a zaplatí svojí kartou. Převod je tak realizován online.
 • Funkce trezoru – velice zajímavá funkce, díky které šetříte část peněz z každé provedené transakce. Například si řeknete, že budete šetřit na nový telefon. Revolut každou vaši transakci zaokrouhlí na celou částku a zaokrouhlené drobné přesune do trezoru. Trezor si pak můžete kdykoliv vybrat a peníze použít. Do trezoru lze také pravidelně spořit určitou částku.
 • V aplikaci je možné zobrazit statistiky výdajů dle kategorií, například restaurace, nákupy potravin apod. Při každé transakci kartou Revolut dle kódu transakce provede kategorizaci dané platby. Dále je možné transakce filtrovat podle obchodníka a země.
 • Funkce Split Bill umožňuje rozdělení účtu pro více osob. Už nebudete muset složitě počítat, kolik vám kamarádi mají zaplatit z oběda.
 • Okamžitá platba mezi uživateli Revolutu – okamžitě převedete peníze mezi svými přáteli.
 • Kryptoměny – pokud jste si zaplatili Premium nebo Metal členství, tak máte možnost nakupovat nejznámější kryptopměny Bitcoin Cash,  Repple, Ether nebo Litecoin a vydělávat na kurzu.
 • Dary – díky této funkci můžete buď jednorázově nebo pravidelně měsíčně přispívat na dobročinné účely organizacím ILGA-Europe, Save the Children nebo WWF. Osobně přispívám druhé jmenované organizaci.
 • Virtuální platební karty – užitečná funkce pro všechny uživatele, která zvýší zabezpečení vašich plateb na internetu. Můžete si zdarma vygenerovat platební kartu, kterou po platbě ručně uzamknete. Pokud budete potřebovat platit, tak ji přes appku odemknete. Pro Premium a Metal uživatele je tato funkce rozšířena o jednorázové virtuální karty. Taková karta automaticky změní své číslo po provedení platby. Pokud platíte na zahraničních webech, které nevypadají na první pohled zcela bezpečně, využijte možnost vygenerování této virtuální karty. Jakmile zaplatíte, karta zanikne a nikdo ji už nemůže zneužít. Přitom je funkce refundace nákupu zachována, a pokud vám obchodník refunduje platbu, tak vám přijde zpět na Revolut účet v dané měně.
 • Turbo transfers – v překladu turbo platby jsou opravdu rychlé. Revolut slibuje, že převede vaše peníze příjemci do 24 hodin. Pro Premium a Metal uživatele je tato služba zdarma a jako výchozí volba při převodu peněz. Standard uživatel si za tuto službu musí doplatit £5.
 • Letištní salonky – pro Premium a Metal uživatele je připraven volný vstup do letištních salonků po celém světě. Pro nás nejbližší například Praha, Brno, Ostrava, Bratislava a Vídeň.
 • Cestovní pojištění – pro Premium a Metal uživatele je k dispozici zdarma cestovní pojištění s pokrytím celého světa s pojistným plněním až do výše 15 000 000 GBP. Pojištěny jsou lékařská ošetření, zubaři, zpoždění zavazadel a zpozdění cesty. Pojištění poskytuje pojišťovna White Horse z Irska.
Revolut aplikace
Revolut aplikace
Revolut aplikace

Obchodování s akciemi

Nově Revolut umožňuje Standard, Premium a Metal zákazníkům obchodovat s akciemi. Díky Revolutu je možné nakoupit i zlomkovou část akcie, například Apple nebo Facebooku. Můžete tedy stejně jaká já nakoupit jen 0,19 % jedné akcie Facebooku = 34,57 USD. Nemusíte tak kupovat celou akcii, která by Vás vyšla v případě Facebooku na cca 4230 Kč. V appce pak snadno sledujete aktuální hodnotu svého portfolia a můžete kdykoliv nakoupit nebo prodat. K dispozici máte několik nákupu zdarma v rámci měsíce dle typu členství. Kompletně rozepsané poplatky najdete zde.

Závěr

Co říct na závěr? Líbí se mi koncept firmy, jak je vše snadné. Z pohodlí domova si založíte bankovní účet, aniž byste někam museli chodit. Super nízké kurzy a doplňkové služby jako trezor a virtuální karta se mi moc líbí. Pokud cestujete často do zahraničí, ať už pracovně, nebo soukromě, tak zvolte Premium tarif, kde máte vyšší limity na výběry z bankomatů a v ceně cestovní pojištění. Osobně již používám tarif Metal s kovovou platební kartou. Standardní tarif je zdarma, tak proč jej hned nevyzkoušet?

Upozornění: některé weby stále nabízejí promo kód pro získání 300 Kč při registraci. Tento kód platil do konce září 2019 a již nefunguje.

 

Tip 1: Tuto kartu jsem si spároval s britskou kartou Curve, abych Revolut nemusel nosit v peněžence společně s dalšími třemi kartami. Pokud nevíte, co je karta Curve, přečtěte si moji recenzi karty Curve.

Tip 2: Můžete si také přečíst další recenzi karty Revolut od Lukáše Dudka.

Tlačítko získat kartu Revolut zdarma

FAQ – Často kladené otázky k Revolut kartě:

Jak získat zaslání karty do ČR zdarma?

Klikněte na tento zvací odkaz, kde najdete přesný postup.

Je Revolut karta zdarma?

Ano, můžete využít tarif Standard, kde neplatíte žádné měsíční poplatky za vedení účtu, transakce a vydání platební karty. Více se dočtete v recenzi.

Jaké jsou hlavní výhody Revolut karty?

Hlavní výhodou jsem výhodnější kurzy při placení v zahraničí měně oproti českým bankám. Využijí ji ti z vás, kteří často platí v zahraničí nebo na zahraničních eshopech. Více se dočtete v recenzi.

Podporuje Revolut karta Apple Pay?

Ano, Revolut kartu můžete bez problémů přidat do Apple Wallet a platit svým iPhone nebo Apple Watch. Více se dočtete v recenzi.


Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Richee mBank Transferwise ePohledávky

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2021 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail