Twisto recenze 2024 + promo kód na 150 Kč

Úvod > Twisto > Twisto recenze 2024 + promo kód na 150 Kč

20. 04. 2024

Co je to Twisto?

Twisto vzniklo v roce 2014 a já jej používám od září 2015, kdy jsem tuto skvělou službu objevil díky jednomu eshopu. Twisto je platební služba, díky které nemusíte platit za zboží a služby ihned, ale zaplatíte později. Můžeme tomu říkat například „odložená platba“. Ideální je ji použít při nákupu oblečení na internetu, kdy je těžké zvolit na poprvé tu správnou velikost. Stane se, že zboží budete vracet a musíte čekat, až Vám eshop do 10 dní pošle peníze zpět na účet. Máte tedy několik dní zbytečně blokované peníze, za které byste si koupili jiné zboží, například v kamenném obchodě. Po vrácení zboží eshop vrací peníze Twistu.

Co Twisto umožňuje?

Twisto je něco jako elektronická peněženka, do které však nemusíte nejprve nabít peníze, ale pošlete je tam později. Po prvním nákupu musíte účet uhradit do 14 dní. Když Twisto bude vědět, že spolehlivě platíte, zvýší vám splatnost až na 45 dní. Postupně jak nakupujete, tak se zvyšuje i měsíční limit, který můžete přes Twisto utratit. Jako nově zaregistrovaný máte limit 5 000 Kč. Zvýšit měsíční limit můžete také nahráním skenu svého OP nebo kopií posledního bankovního výpisu, kde jsou vidět vaše příjmy. Aktuální maximální limit u Twista je 10 000 Kč, což pro moje potřeby určitě stačí :-).

Twisto umožňuje platit za zboží a služby v eshopech bez nutnosti zadávat na eshopu údaje o své platbě. Platba proběhne online, takže je stejně rychlá jako platba kartou. Obchodník ihned obdrží od Twista potvrzení, že platba proběhla v pořádku, a může objednávku vyřídit.

Přes Twisto můžete zaplatit i v eshopech, které nemají Twisto platbu implementovanou. To jsem využil nedávno při nákupu elektrické koloběžky Xiaomi, kdy jsem si na internetu vyhledal nejlevnější eshop a objednal v něm koloběžku a vybral platbu převodem. Eshop mi zaslal zálohovou fakturu, kterou jsem přes uživatelský účet Twista nahrál do služby Twisto Snap. Za několik minut mně přišlo potvrzení, že faktura byla zaplacena. Druhý den jsem už jezdil na koloběžce :-). Tato metoda není zcela online a zabere více času, ale na druhou stranu využívám výhody zakoupeného zboží a zaplatím jej až další měsíc, kdy mi přijdou zpožděné úhrady faktur od klientů. To je další výhoda Twista. Když vím, že následující měsíc mě klienti zaplatí xxx Kč, tak si již nyní mohu dovolit koupit zboží nebo službu, kterou chci používat hned. Pomůže i před klasickou výplatou, když nevyjdete a nechcete to řešit půjčkou. Zaplatíte Twistem nebo Twisto kartou a vyrovnáte to po výplatě.

Snadné platby na eshopech

Platba v eshopech je velice snadná. Pokud má eshop implementovanou platbu v objednávkovém procesu, tak jen v kroku s výběrem platby vyberete Twisto. Není potřeba zadávat číslo karty nebo přihlašovací údaje. Eshop předá vámi zadaný email v objednávce Twistu a ten během několik vteřin vrátí eshopu potvrzení, že zákazník má účet na Twisto a má dostatečný kredit a online platbu umožní. V opačném případě se zobrazí chyba, že platbu nelze realizovat. Pokud systém platbu povolí, tak obchodník objednávku může ihned expedovat. Je to to stejné, jako když platíte kartou přes internet, nebo použijete online platbu některé z bank.

Pokud eshop nemá platbu zavedenou, lze realizovat tak, že při platbě vyberete bankovní převod a necháte si zaslat zálohovou fakturu. Tu pak pošlete buď na email plati@twisto.cz, nebo nahrajete přes administraci Twisto účtu. O zbytek se postará Twisto, které platbu zrealizuje.

Twisto účet

Twisto účet je skvělá věc. Právě proto píšu recenzi na Twisto. 🙂 Máte v něm přehled o svém zbývajícím limitu, vidíte své nákupy a výhody všech partnerů. Pokud máte zájem o Twisto účet, čeká vás prvotní registrace, ve které kromě základních údajů musíte doložit také kopii dokladů a výpis z účtu. Dle těchto náležitostí si Twisto ověří, nakolik jste kredibilní, a nastaví vám volné prostředky, které můžete v průběhu měsíce spotřebovat. Nakupovat můžete vždy od 1. dne v měsíci do konce měsíce s tím, že splatnost celkové faktury je do 14 dní od ukončení aktuálního období. Pokud tedy nakoupíte 1. srpna ve vícero eshopech, fakturu uhradíte nejpozději 15. září. V takovém případě nezaplatíte ani korunu navíc. Pokud se však rozhodnete splatnost faktury prodloužit, například o další měsíc, Twisto vám vyjde vstříc, avšak v tomto případě pouze za poplatek. Stačí zaplatit 10 % a zbytek odložit o měsíc. Za každých odložených 100 Kč zaplatíte poplatek 5 Kč měsíčně.

Twisto vás ve vašem účtu neustále informuje o tom, kolik ještě můžete v daném měsíci utratit, a tak nemusíte mít obavy, že byste limit nedopatřením přečerpali. Pokud se vám počáteční limit nezdá dostatečně vysoký, vyplatí se pár měsíců počkat. Twisto hodnotí klienty průběžně, po zaplacení pár faktur se vám tedy může limit zvýšit.

Přehled výhod s účtem:

 • Nastavení měsíčního limitu na základě doložených údajů (výpis z účtu, registry dlužníků).
 • Faktury se sjednocují do jedné, což utváří přehlednost.
 • Bez omezení ročních nákupů.
 • Splatnost faktur do 45 dnů (v případě, že nakupujete prvního dne v měsíci).
 • Možnost využití Twisto Snap – platba faktur.
 • Možnost navýšení limitu při včasném placení faktur.
 • Informační SMS zprávy o blížícím se datu splatnosti zdarma.
 • Přehledná mobilní aplikace spravující Twisto účet pro platformy iOS a Android zdarma.
 • Twisto Split – rozdělení platby s více uživateli.
 • Rychlé kontaktování podpory skrze chat v aplikaci.
 • Twisto karta a platební náramek pro možnost placení v obchodních domech a na dalších místech, kde přijímají platební karty.
 • Twisto splátky
 • Podpora Apple Pay a Google Pay.
 • Virtuální platební karta nebo fyzická karta.
 • Kategorizace výdajů pro lepší měsíční přehled vašich výdajů.
 • Integrace odměn za nákupy (peníze zpět za nákupy u vybraných obchodníků, například DámeJídlo.cz, Košík.cz, Mall.cz, Rohlik.cz, Booking.com, Zoot.cz a další).

Twisto účet
 

Twisto mobilní aplikace

Pokud jste zvyklí ovládat vše z mobilu, tak ani tady Twisto nezklame. Twisto má velice povedenou aplikaci pro smartphony s operačním systémem iOS a Android. Vidíte v ní veškeré údaje jako na počítači.

Twisto appka

Twisto snap

Twistem můžete také platit své faktury. Služba Twisto Snap funguje na principu ofocení faktury (ať už té tištěné, nebo elektronické) s tím, že zaměstnanci Twista se postarají o zaslání platby. Faktura musí zobrazovat potřebné náležitosti, tedy termín odeslání, jméno, částku, případně variabilní a konstantní symbol. Po odeslání faktury stačí vyčkat pár hodin a na e-mail vám přijde potvrzení o přijetí faktury. Faktury se standardně platí pár dní před termínem, pokud ji však chcete uhradit okamžitě, Twisto vám vyhoví – stačí připsat poznámku. Platit můžete faktury prakticky za cokoliv – od účtu za telefon přes účty za energie až po faktury za objednávky, například v obchodě. Takové platby se opět přičtou k vašemu Twisto účtu, Snap tedy nelze využívat bez registrace (a tedy i ověření).

Kategorizace výdajů

Zjistěte, za co nejvíc utrácíte. Kategorizace výdajů vaše platby automaticky rozdělí do 20 kategorií. Nad svým cashflow si už nemusíte lámat hlavu. V sekci Výdaje uvidíte platby seřazené podle kategorií. Hned víte, za co nejvíce utrácíte. Můžete takhle prozkoumat celou svoji Twisto historii.

Twisto výdaje

Plastová Twisto karta nebo virtuální karta

Plastová Twisto karta a virtuální karta fungují jako standardní platební karty, se kterými můžete platit v obchodech za zboží a služby. Není možné s nimi však vybrat peníze z bankomatu. Po každé uskutečněné platbě vám přijde na mobil notifikace, že byla karta právě použita a kolik jste ušetřili. Nově Twisto nabízí i virtuální platební kartu. Obě dvě karty je možné přidat do Apple Pay nebo Google Pay.

Výhody karty:

 • Při platbě v zahraniční měně nakupujete za mezibankovní kurz (tarif Premium) a s 3% cashabckem.
 • Cashback s programem MasterCard Priceless Specials.
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu (až 6 osob) s krytím až 3 000 000 Kč (tarif Premium).
 • S Twisto kartou zaplatíte na více než 40 milionech místech. Všude tam, kde přijímají karty Mastercard.
 • Po každé platbě kartou pak obdržíte notifikaci na displej vašeho telefonu s vyčíslenou úsporou.
 • Díky notifikacím ihned víte o každé platbě. V případě podezření na zneužití můžete kartu zablokovat v aplikaci. Nikdy neriskujete svoje peníze, karta totiž není napojena na váš bankovní účet.

Twisto a Apple Pay a Google Pay

Vlastníci mobilních telefonů iPhone nebo chytrých hodinek Apple Watch platit prostřednictvím telefonu nebo hodinek bez nutnosti nosit kartu nebo platební náramek s sebou. Jednoduše si v mobilní appce Twisto povolíte využívání Apple Pay pro telefon, případně hodinky. Během pár vteřin se Vaše karta spáruje s Apple Pay a už jen zbývá vyrazit na nákupy. 🙂 To stejné platí pro majitele telefonů s operačním systémem Android, kde si kartu napárují na Google Pay.

Twisto splátky

Jakoukoli transakci vyšší než 1 500 Kč je možné si jednoduše rozesplátkovat do 3–12 měsíce, na pár kliknutí v aplikaci. Vše je samozřejmě přehledné a transparentní. Je jedno, jestli jde o jednu věc nebo o celý nákup. Bližší info a kalkulačku úroků najdete zde. Úrok nebude nižší než 12 % a vyšší než 50%. Splátku můžete zdarma předčasně uhradit. V případě mimořádné úhrady se výše měsíční splátky i úroky přepočítají automaticky. Twisto Splátky se chovají podobně jako měsíční limit u Twista. Nejdřív můžete nakoupit za menší částky a postupně – podle vaší platební morálky, dostanete k dispozici větší obnos peněz. Znáte to, ve světě financí se vyplácí zodpovědnost.

Twisto splátky

Twisto Split – rozdělení útraty s kamarády

Přes Twisto Split jednoduše rozdělíte společnou útratu. Přátelům s Twistem se ukáže v jejich Twisto appce hned. Přátelům bez Twista dojde SMS. Na zaplacení své části splitu mají přátelé 7 dnů. Když ji neuhradí, vrátí se zpátky do vašeho Twisto účtu. Tuto službu využijete zejména pro: rodinný nákup, nákup pohonných hmot, společný dárek, streamování a předplatné.

Twisto Split

Poplatky

Určitě vás zajímá, kolik budete za Twisto platit. Máte na výběr ze tří tarifů. První (Online) je zdarma a je zcela dostačující, pokud nechcete platební kartu a chcete si nejprve Twisto vyzkoušet. Dále máte na výběr z tarifů Standard a Premium. Standard stojí 99 Kč měsíčně a již zahrnuje navíc platební kartu, službu Apple Pay / Google Pay a Twisto Split. Třetí a zároveň nejdražší tarif za 199 Kč/měsíc obsahuje navíc oproti tarifu Standard cestovní pojištění a 3% cashback ze všech zahraničních plateb s mezibankovním kurzem. V případě odložení platby vyúčtování se platí poplatek 5 Kč za každou odloženou stokorunu. Druhá část ceníku se týká neplatičů, kteří se rozhodnou svoje závazky neřešit a platbu si neodloží. Ptáte se, jak se Twisto může uživit? Vydělává především na poplatcích od obchodníků, kteří Twisto jako platební možnost implementují, případně na odložených platbách a Twisto splátkách.

Twisto ceník

Na obrázku je oficiální ceník platný od 1. 3. 2023.

Aktualizace v článku

Update 22. 8. 2018 – dnes mi dorazila Twisto karta a náramek. Twisto kartu jsem aktivoval přes administraci a uskutečnil první kontaktní platbu za nákup potravin. Vše proběhlo bez problémů. Odpoledne jsem pak platil útratu v mé oblíbené cukrárně Madlárna pomocí bezkontaktní platby náramkem. Jelikož mě čeká dovolená v Chorvatsku, tak jsem si rovnou aktivoval tarif Premium, kde mám zvýhodněný kurz a cashback 3 % na zahraniční platby. Už se těším na pohodlnou platbu mýtného v Chorvatsku pomocí náramku a pak útratu za občerstvení v plážovém baru. 🙂 Jak říká Twisto: „Korunka ke korunce“ a za celou dovolenou pak ušetříte pár pěkných stovek…

Update: 18. 9. 2018 – po dovolené se chci podělit se zkušenostmi s používáním Twisto karty v zahraničí. Kartou jsem platil útratu v restauraci, nákupy v supermarketech, pohonné hmoty a platbu mýtného. Vše fungovalo bez problémů a celkově jsem ušetřil podle Twista cca 300 Kč. Není to závratná částka, ale vždy záleží na tom, kolik utratíte. Náramek jsem nakonec nevyužil, protože za drobnou úhradu typu pivo v baru na pláži, zmrzlina apod. mě bylo hloupé platit kartou. 🙂 Náramek však využívám v Česku a funguje bez problémů. Ani mýto v Chorvatsku s ním nešlo zaplatit, protože kartu je nutné vložit přímo do platebního automatu.

Update 21. 9. 2018 – objednal jsem si ještě anglickou kartu Curve, která umí načíst kartu Twisto do sebe, takže až dorazí, tak budu mít v peněžence pouze jednu platební kartu, ve které budu mít nahrané všechny své platební karty.  Karta je z Anglie a je pro Čechy zdarma, tak proč ji nezkusit. Pokud vás tato high-tech novinka zaujala, mrkněte na karta Curve recenze. Výhodou je, že můžete až 14 dní zpětně přesunout již provedenou transakci z jedné karty na jinou, kterou máte v Curve uloženou. Samozřejmostí je i notifikace provedených plateb na mobil, lepší směnné kurzy a bez poplatku, jak je to zvykem u Twista. Pokud hodně platíte v zahraniční nebo na zahraničních webech, zvažte také kartu Revolut. Pokud nevíte, co je Revolut, mrkněte na Revolut karta recenze.

Update 22. 2. 2019 – využívám nově Apple Pay s napárovanou Twisto karotu a vše funguje v pořádku. 🙂

Update 6. 8. 2019 – pro majitele prémiového tarifu si Twisto letos připravilo slevu 5 % z platby v zahraniční měně a nejlepší kurz.

Update 23. 8. 2019 – aktuálně jsem na dovolené v Chorvatsku. Při cestě jsem k placení za tankování, koupení slovinské dálniční známky a poplatky za mýtnice používal Twisto kartu. Pozor jen, pokud používáte platbu přes náramek nebo Apple Watch, protože mýtnice vyžaduji fyzické vložení karty, takže kartu s sebou! Když k platbě použijete kartu Curve s nalinkovanou Twisto kartou, tak nedostanete slevu 5 %, protože Curve převede cizí měnu na CZK a Twisto tedy bere tuto transakci jako tuzemskou.

Update 18. 11. 2019 – přidal jsem do článku aktuální produktovou novinku – Twisto splátky. Do konce listopadu 2019 dává Twisto bonus 500 Kč místo standardních 300 Kč, tak neváhejte.

Update 19. 3. 2020 – Twisto snížilo bonus pro nové klienty na 50 Kč.

Update 23. 6. 2020 – přidání informací o kategorizaci výdajů, Twisto splitu a celková revize článku.

Update 31. 1. 2021 – Twisto zvýšilo bonus pro nové klienty na 300 Kč.

Update 19. 10. 2022 – Twisto snížilo bonus pro nové klienty na 150 Kč.

Update 20. 2. 2023 – Twisto všem svým klientům včetně mě snížilo měsíční limit na 10 000 Kč.

Závěr Twisto recenze

Když shrnu všechny výhody a nevýhody, tak určitě hodnotím systém kladně. Co bych uvítal, je 3% cashback ze všech tuzemských plateb a výběr z bankomatu v zahraničí, ale to bych chtěl asi už moc :-). Proto neváhejte a vytvořte si účet ještě dnes nyní s 150 Kč bonusem. Bonus obdržíte do cca 3 dní na nově zaregistrovaný účet. V průběhu registrace ve 3. kroku zadáte buď PROMO kód TWISTOBONUS nebo nyní klikněte na odkaz níže a kód se automaticky vyplní do registrace. Při registraci musíte nahrát kopii OP. Nezalekněte se toho. Twisto musí znát Vaši pravou adresu a totožnost a nařizuje jim to zákon. Připravte si tedy po ruce OP, který vyfotíte například mobilním telefonem. Dobrá zpráva je, že Twisto karta funguje bez problémů s Curve Card, jak se můžete dočíst v mé recenzi Curve Card.

Získat bonus 150 Kč.

 

FAQ – často kladené otázky Twisto:

Jak mohu při registraci získat bonus 150 Kč?

Pro získání bonusu 150 Kč stačí kliknout na tento odkaz nebo vložit při registraci PROMO kód TWISTOBONUS.

Je registrace do Twista zdarma?

Ano, registrace je zdarma a v případě základního tarifu bez platební karty nemusíte platit měsíčně žádné poplatky.

Jak dlouho mohu bezplatně odložit platbu?

Platbu je možno odložit do dalšího měsíce 15. dne.

Dostanu od Twista platební kartu?

Ano, můžete si objednat u Twista klasickou platební kartu a platit s ní na internetu i v obchodech.

Podporuje Twisto Apple Pay?

Ano, kartu si můžete nastavit do Apple Pay a platit telefonem nebo Apple Watch.

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail