Plutus – recenze 2023 + referral bonus 10 USD/EUR

Úvod > Plutus > Plutus – recenze 2023 + referral bonus 10 USD/EUR

22. 06. 2023

Co je Plutus?

Plutus je nová platební karta, decentralizovaná krypto směnárna a bankovní účet v jednom. Karta je navázána na krypto token PLU, ve kterém dostáváte zpět cashbacky za Vaše nákupy. Kartou můžete platit v obchodech i na internetu. Jaká je výhoda této karty oproti jiným kartám?

První výhodou je, že získáte 3 % cashback ze všech nákupů touto kartou. Další výhodou je, že už při účtu zdarma získáte jednu výhodu (Perks). Vybírat můžete z následující nabídky:

Plutus výhody

V případě Netflixu, Spotify Premium, či Apple One vám Plutus vrátí na předplatném až 10 Eur. V případě Spotify je to tedy například prémiové členství pro dva.

Výhod (Perks) můžete získat i více – maximálně však 8. Možnosti k získání výhod jsou dvě. Buď si zvolíte placený měsíční plán Everyday nebo Premium

Plutus - měsíční plány

nebo můžete steakovat (spořit) tokeny PLU a získat až 8 výhod. Případně je možná kombinace obou možností. Aktuální cena za 1 PLU token se pohybuje cca 10 USD. S tím, že se očekává, že v čase cena tokenu poroste, takže držením tokenu vyděláte ještě na jeho hodnotě. Za poslední rok vzrostla cena tokenu o 42,8 %, což je krásné zhodnocení peněz. I nadále se očekává, že cena poroste s tím, jak se karta bude rozšiřovat mezi další klienty. Máte nyní jedinečnou možnost rychle nakoupit tokeny a ještě získat Perks (výhody). Postupně se bude každý kvartál zvyšovat nárok na zasteakování PLU tokenů k získání vyšší úrovně. Například od 1. července 2023 místo 250 PLU budete muset zasteakovat 275 PLU k získání úrovně Hero. Tokeny můžete bezpečně nakoupit na Coinbase. Dává mě tato investice velký smysl, protože je token podložen fundamentem – užitečným nástrojem, který má v praxi využití oproti spekulativním tokenům, kde vás většinou po velké pumpě oberou o vložené peníze. Pokud vás Plutus nadchne stejně jako mě, tak se přidejte do diskuzní skupiny na Discordu a sami uvidíte, že se kolem projektu stále něco řeší za novinky a tvůrci jsou s uživateli v přímém kontaktu. Každý měsíc přicházejí i nové Perky (odměny). Osobně také steakuji na úrovni Hero a zvažuji úroveň Veteran, než přijde zvýšení obtížnosti.

Plutus steaking

Funkce Plutus

  • bankovnictví v mobilu i na webu vedené v EUR
  • virtuální i fyzická platební karta s doručením zdarma (od 25.6.2023 by měla podporovat Apple Pay a Android Pay)
  • cashback 3 % – 8 % za vaše nákupy kartou v jakémkoliv obchodě
  • výhody v podobě tzv. Perks (Netflix, Spotify Premium, Youtube Premium, Apple One zdarma…)
  • decentralizovaná krypto směnárna PlutusSwap (momentálně pozastavená z důvodu SW upgradu – obnovení se očekává v Q4 2023)

Jak využívám kartu Plutus já?

Osobně si platím měsíčně 4,99 Eur za plán Everyday. Tím získám dvě výhody (Perks). Jednu používám na Spotify Premium a druhou na placenou verzi Youtube. Za obě dvě služby mi Plutus vrátí celé částky na Plutus účet v podobě PLU tokenů. Mám také úroveň Hero, takže používám další 2 výhody (Perks) + dostávám 4 % cashback na veškeré moje nákupy kartou. Aktuálně zvažuji úroveň Veteran, která zlevní všechny moje nákupy kartou o 5 % a získám ještě 1 výhodu (Perks) navíc.

Jak a proč si nastavit Plutus kartu do Curve?

Kdo nezná Curve, může si přečíst moji recenzi Curve. Stačí si v účtu Curve upgradovat plán na Curve Black za 9,99 EUR a při objednávání předplatného zadat číslo Plutus karty. Právě podle toho, že předplatné zaplatíte Plutus kartou, tak Plutus pozná, že Vám má vrátit 9,99 EUR. Viz obrázek níže. Můžete však používat i tarif zdarma a bude Vám s Plutus kartou fungovat dobře.

Curve Card Black cashback Plutus

A proč využít placeného plánu Curve Black místo Curve Standard (plán zdarma)? Díky plánu Black získáte vyšší měsíční limity pro směnu měny z CZK na EUR, neomezený počet karet do aplikace, cestovní pojištění a můžete si zvolit až 3 obchody, kde po zaplacení Curve kartou Vám přijde na účet Curve cashback ve výši 1 % ze zaplacené částky. Osobně jsem si zvolil Ikea, Tesco a Decathlon, kde utrácím nejvíce peněz. Výsledkem je, že dostanu například při nákupu v Tescu cashback 1 % na Curve účet a 4 % na Plutus účet. Dohromady tedy mám na vše slevu 5 %. Která banka vám v ČR vrátí zpět 5 %? Tyto cashbacky pak použiji na další nákupy. Jak to provést? V Curve aplikaci si přidáte Plutus kartu a vyberete ji jako kartu pro platbu v měně EUR (toto je důležitý krok). V obchodě nebo na internetu nakoupíte pomocí karty Curve Black. Tím, že Plutus spolupracuje s Curve, tak ví, že jste nakoupili sice přes Curve Black, ale platba se strhla z Plutus karty. Dalším důvodem, proč využívat primárně Curve kartu, že dosáhnete nejlepšího směnného kurzu EUR na CZK. Na Plutus kartě máte totiž nabitá EUR a platíte za služby, či zboží v ČR za CZK. Curve tedy použije výhodný mezibankovní kurz pro směnu. Navíc u Spotify se mi stalo, že mi při objednávání varianty Premium nechtělo Plutus kartu akceptovat na přímo, ale přes Curve Black vše proběhlo v pořádku. Curve je tu totiž už řadu let a víceméně všichni obchodníci ji podporují.

Jak funguje cashback 3 až 8 %?

Osobně steakuji PLU, takže využívám 4% cashback při jakékoliv platbě Putus kartou. Stačí mít na kartě dobitá EUR a zaplatit v ČR prostřednictvím CURVE karty, která převede EUR na CZK za výhodný kurz. Pokud platíte například předplatné v EUR nebo v zahraničí v obchodě, tak můžete kartou zaplatit na přímo. Cashback vidíte v účtu následující dne ráno a do 45 dní můžete cashback vybrat na kartu nebo na externí peněženku a peníze použít k další platbě. S tím je potřeba počítat, že nemůžete cashback použít ihned. Je to ochrana, když by jste platbu vyrefundovali a cashback mezitím vybrali. Přehled transakcí a cashbacků vypadá pak následovně:

Přehled cashbacku Plutus

Jak poslat snáze a levně EUR na Plutus kartu?

Ideální je využít Revolut účet a poslat zdarma EUR na Plutus. Pokud nevíte, co je Revolut, mrkněte na moji Revolut recenzi. Na Revolut dobiji zdarma CZK pomocí klasické bankovní karty. Směním v Revolutu CZK na EUR za mezibankovní kurz a odešlu zdarma EUR na Plutus účet. Vše proběhne v rámci několika minut, takže na nic nečekáte. Případně z Vašeho běžného účtu odešlete peníze SEPA platbou, která je také zdarma, ale pokud ji zadáte v české bance například navečer, tak se provede až druhý den. Máme tedy EUR na Plutus bankovním účtě. Nyní je potřeba v mobilní appce nebo na webu Plutus přesunout EUR na kartu, což aktuální trvá cca 1-2 pracovní dny. Nově registrovaní uživatelé již dostanou kartu od nového poskytovatele Modulr a u ní již není potřeba dobíjet kartu z Plutus účtu, což je významné vylepšení. Stávající uživatelé obdrží novou kartu od Modulr již 25. července 2023. Také se na ni už moc těším.

Jak můžete kartu získat zdarma + referral bonus 10 USD/EUR?

Je to snadné. Stačí si o kartu požádat přes můj promo odkaz a virtuální kartu obdržíte ihned. Fyzické karty od Modulr obdrží uživatele během července-srpna 2023. Při registraci budete potřebovat občanský průkaz nebo jiný doklad, kterou musíte telefonem bance naskenovat – tzv. ověření KYC, které je v dnešním online světě běžná věc. Pro dokončení registrace je potřeba dobít kartu 20 EUR. Je dobré mít tedy již připravený Revolut účet nebo jiný účet, kde máte EUR. O 20 EUR samozřejmě nepřijdete. Použijete je na jakoukoliv úhradu Plutus kartou. Díky mému promo odkazu získáte navíc 10 USD, respektive ekvivalent v EUR, které vám Plutus přidá do pár dní na Plutus účet, a ty utratíte při platbě Plutus kartou za zboží, či služby.

Získat Plutus + 10 EUR

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail