Plutus – recenze 2023 + referral bonus 10 USD/EUR

Úvod > Plutus > Plutus – recenze 2023 + referral bonus 10 USD/EUR

25. 02. 2023

Co je Plutus?

Plutus je nová platební karta, decentralizovaná krypto směnárna a bankovní účet v jednom. Karta je navázána na krypto token PLU, ve kterém dostáváte zpět cashbacky za Vaše nákupy. Kartou můžete platit v obchodech i na internetu. Jaká je výhoda této karty oproti jiným kartám?

První výhodou je, že získáte 3 % cashback ze všech nákupů touto kartou. Další výhodou je, že už při účtu zdarma získáte jednu výhodu (Perks). Vybírat můžete z následující nabídky:

Plutus výhody

V případě Netflixu, Spotify Premium, či Apple One vám Plutus vrátí na předplatném až 10 Eur. V případě Spotify je to tedy například prémiové členství pro dva.

Výhod (Perks) můžete získat i více – maximálně však 8. Možnosti k získání výhod jsou dvě. Buď si zvolíte placený měsíční plán Everyday nebo Premium

Plutus - měsíční plány

nebo můžete steakovat (spořit) tokeny PLU a získat až 8 výhod:

Plutus steaking

Funkce Plutus

  • bankovnictví v mobilu i na webu vedené v EUR
  • platební karta s doručením zdarma
  • cashback 3 % – 8 % za vaše nákupy kartou v jakémkoliv obchodě
  • výhody v podobě tzv. Perks (Netflix, Spotify Premium, Apple One zdarma…)
  • decentralizovaná krypto směnárna

Jak využívám kartu Plutus já?

Osobně si platím měsíčně 4,99 Eur za plán Everyday. Tím získám dvě výhody (Perks). Jednu použiji na Spotify Premium a druhou na placenou verzi Curve Card Black ve výši 9,99 Eur. Za obě dvě služby mi Plutus vrátí celé částky na Plutus účet. Dále získávám 3 % cashback za veškeré moje nákupy kartou.

Jak a proč si nastavit Plutus kartu do Curve?

Kdo nezná Curve, může si přečíst moji recenzi Curve. Stačí si v účtu Curve upgradovat plán na Curve Black za 9,99 EUR a při objednávání předplatného zadat číslo Plutus karty. Právě podle toho, že předplatné zaplatíte Plutus kartou, tak Plutus pozná, že Vám má vrátit 9,99 EUR. Viz obrázek níže.

Curve Card Black cashback Plutus

A proč využít placeného plánu Curve Black místo Curve Standard (plán zdarma)? Díky plánu Black získáte vyšší měsíční limity pro směnu, neomezený počet karet do aplikace, cestovní pojištění a můžete si zvolit až 3 obchody, kde po zaplacení Curve kartou Vám přijde na účet Curve cashback ve výši 1 % ze zaplacené částky. Osobně jsem si zvolil Ikea, Tesco a Decathlon, kde utrácím nejvíce peněz. Výsledkem je, že dostanu například při nákupu v Tescu cashback 1 % na Curve účet a 3 % na Plutus účet. Dohromady tedy mám na vše slevu 4 %. Která banka vám v ČR vrátí zpět 4 %? Tyto cashbacky pak použiji na další nákupy. Jak to provést? V Curve aplikaci si přidáte Plutus kartu a vyberete ji jako kartu pro platbu. V obchodě nebo na internetu nakoupíte pomocí karty Curve Black. Tím, že Plutus spolupracuje s Curve, tak ví, že jste nakoupili sice přes Curve Black, ale platba se strhla z Plutus karty. Dalším důvodem, proč využívat primárně Curve kartu, že dosáhnete nejlepšího směnného kurzu EUR na CZK. Na Plutus kartě máte totiž nabitá EUR a platíte za služby, či zboží v ČR za CZK. Curve tedy použije výhodný mezibankovní kurz pro směnu. Navíc u Spotify se mi stalo, že mi při objednávání varianty Premium nechtělo Plutus kartu akceptovat na přímo, ale přes Curve Black vše proběhlo v pořádku. Curve je tu totiž už řadu let a víceméně všichni obchodníci ji podporují.

Jak funguje cashback 3 až 8 %?

Osobně nesteakuji PLU, takže využívám 3% cashback při jakékoliv platbě Putus kartou. Stačí mít na kartě dobitá EUR a zaplatit v ČR prostřednictvím CURVE karty, která převede EUR na CZK za výhodný kurz. Pokud platíte například předplatné v EUR nebo v zahraničí v obchodě, tak můžete kartou zaplatit na přímo. Cashback vidíte v účtu následující dne ráno a do 45 dní můžete cashback vybrat na kartu a peníze použít k další platbě. S tím je potřeba počítat, že nemůžete cashback použít ihned. Je to zřejmě ochrana, když by jste platbu vyrefundovali a cashback mezitím vybrali. Přehled transakcí a cashbacků vypadá pak následovně:

Plutus Cashback

Jak poslat snáze a levně EUR na Plutus kartu?

Ideální je využít Revolut účet a poslat zdarma EUR na Plutus. Pokud nevíte, co je Revolut, mrkněte na moji Revolut recenzi. Na Revolut dobiji zdarma CZK pomocí klasické bankovní karty. Směním v Revolutu CZK na EUR za mezibankovní kurz a odešlu zdarma EUR na Plutus účet. Vše proběhne v rámci několika minut, takže na nic nečekáte. Případně z Vašeho běžného účtu odešlete peníze SEPA platbou, která je také zdarma, ale pokud ji zadáte v české bance například navečer, tak se provede až druhý den. Máme tedy EUR na Plutus bankovním účtě. Nyní je potřeba v mobilní appce nebo na webu Plutus přesunout EUR na kartu. Dojde tedy k nabití platební karty a můžete vyrazit na nákupy. Dobití zvládnete dvěma kliknutími. Dobití karty trvá několik hodin, max. však jeden pracovní den. Takže s tím je potřeba počítat. Ideální je si tedy například po výplatě nebo na začátku měsíce dobít na Plutus kartu dostatečné množství EUR podle vašeho měsíčního budgetu, který utrácíte v obchodech. Nutnost dobití karty může být nevýhodou (málo flexibilní), ale na druhou stranu je to ochrana při zneužití nebo krádeži karty, že Vám útočník vybere jen tolik peněz, kolik máte dobité na kartě a na EUR, které máte na účtu Plutus, se nedostane.

Plutus - dobití peněz

Jak můžete kartu získat zdarma + referral bonus 10 USD/EUR?

Je to snadné. Stačí si o kartu požádat přes můj promo odkaz a počkat cca 2 týdny, než Vám karta dorazí. Při registraci budete potřebovat občanku, kterou musíte telefonem bance naskenovat – tzv. ověření KYC, které je v dnešním online světe běžná věc. Pro dokončení registrace je potřeba dobít kartu 20 EUR. Je dobré mít tedy již připravený Revolut účet nebo jiný účet, kde máte EUR. O 20 EUR samozřejmě nepřijdete. Použijete je na jakoukoliv úhradu Plutus kartou. Díky mému promo odkazu získáte navíc 10 USD, respektive ekvivalent v EUR, které vám Plutus přidá za pár dní na Plutus účet, a ty si převedete na Plutus kartu a utratíte za zboží, či služby.

Získat Plutus + 10 EUR

© 2023 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail