Monese bank – recenze 2021: jak si založit bankovní účet v Anglii

Úvod > Monese > Monese bank – recenze 2021: jak si založit bankovní účet v Anglii

20. 01. 2021

Pokud se chystáte pracovně nebo na Erasmus do Anglie, budete určitě řešit, jak si otevřít bankovní účet ve Velké Británii. Donedávna to byl velký problém, protože anglické banky požadují dva doklady:

 1. Proof of name (doklad o potvrzení jména)
 2. Proof of address (doklad o potvrzení adresy)

Klasické kamenné banky, jako je Barclays nebo HSBC, vám mohou se založením účtu dělat problémy, protože jste pro ně cizinec a je pro ně jednodušší založit účet Angličanovi. Naštěstí je tu řešení v podobně digitální banky Monese. Vše zvládnete z pohodlí domova a online. Potřebujete k tomu jen mobilní telefon, kterým vyfotografujete svůj OP a své selfie pro ověření identity.

Monese recenze

Monese karta

Co je Monese?

Monese je digitální banka z Velké Británie, která vám zdarma otevře bankovní účet a přidělí lokální číslo IBAN a zdarma vám do Česka pošle platební kartu Mastercard. Karta mi dorazila do cca 5 pracovních dnů. Váš bankovní účet Monese budete ovládat pomocí krásně zpracované mobilní aplikace pro Android a iOS.

O účtu Monese

Monese nabízí tři druhy účtů. Simple je zdarma, kde neplatíte žádné měsíční poplatky. Dále pak nabízí účet Classic za 5,95 Eur a Premium za 14,95 Eur měsíčně. Účet je vedený v britských librách a také v Eurech. Máte tedy k dispozici dvě měny. Britské číslo účtu a sort code je samozřejmostí. Poplatek za doručení karty u účtu Simple je 4,95 Eur. U ostatních druhů účtu je doručení zdarma. Případně si můžete zdarma vygenerovat virtuální kartu, která je zdarma.

Popis plánů

Simple

 • Zdarma vedení účtu v měně Eur a GBP.
 • Zdarma vydání a vedení debetní platební karty Mastercard.
 • Zdarma výběry z bankomatů do výše 200 Eur měsíčně, poté s poplatkem 2 %.
 • Zdarma zahraniční platby kartou do výše 2 000 Eur měsíčně, poté s poplatkem 2 %.
 • Platby na bankovní účty Monese zdarma.
 • Poplatek 2 % za platby na jiné zahraniční účty než Monese, min. poplatek 2 Eura.

Classic

 • Zdarma vedení účtu v měně Eur a GBP.
 • Zdarma vydání a vedení debetní platební karty Mastercard.
 • Zdarma výběry z bankomatů do výše 900 Eur měsíčně, poté s poplatkem 2 %.
 • Zdarma zahraniční platby kartou do výše 2 000 Eur měsíčně, poté s poplatkem 2 %.
  Maximální měsíční limit útraty v cizí měně 9 000 Eur.
 • Platby na bankovní účty Monese zdarma.
 • Poplatek 0,5 % za platby na jiné zahraniční účty než Monese, min. poplatek 2 Eura.

Premium

 • Zdarma vedení účtu v měně Eur a GBP.
 • Zdarma vydání a vedení debetní platební karty Mastercard.
 • Zdarma výběry z bankomatů bez limitu.
 • Zdarma zahraniční platby kartou bez limitu.
 • Platby na bankovní účty Monese zdarma.
 • Zdarma platby na jiné zahraniční účty než Monese.

Mobilní aplikace Monese

Mobilní aplikaci mohou využívat majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS. Aplikace je velmi pěkně propracovaná po stránce funkčnosti i grafiky. Najdete v ní přehled svých výdajů, informace o platební kartě s možností zobrazit její PIN nebo ji zablokovat. Pro majitele telefonů Apple je možno platební kartu přidat do Apple Wallet a platit pomocí iPhone nebo Apple Watch hodinek. Přes aplikaci je možné samozřejmě poslat peníze na jiný klasický bankovní účet nebo kamarádovi, který má také zřízen účet u Monese. Pokud má kamarád Monese, tak jej můžete dokonce prostřednictvím aplikace požádat o platbu na váš účet. Je to obdobná funkce jako u účtu Revolut. Kamarád požadavek potvrdí a peníze máte ihned na svém účtu, aniž by on musel složitě cokoliv vyplňovat. Můžete také nastavit opakující se platby. U nás tuto funkci známe pod označením trvalý příkaz. Využijete ji například při platbě za nájemné. Příjemné je, že aplikace je kompletně v češtině včetně technické podpory. Když vám přijdou peníze nebo se odepíší z vašeho účtu, tak vám přijde zdarma na mobilní telefon notifikace.

Monese mobilní aplikace

Jak dobít peníze na účet Monese?

Možnosti jsou tři. Buď si peníze pošlete ze svého bankovního účtu, ale musíte počítat s tím, že vám česká banka naúčtuje poplatek za euro platbu, nebo dobijete peníze prostřednictvím své CZK platební karty, nebo vám někdo pošle peníze přímo na váš nový účet. Například zaměstnavatel. Pro prvotní aktivaci účtu je však dobré převést 10 Euro ze své platební karty. Pro vás je to zdarma a aktivace tak proběhne ihned. Aktivačních 10 Eur vidíte pak jako zůstatek na svém účtu a můžete s nimi volně disponovat. Není to tedy žádný poplatek a ani Monese nevyžaduje minimální zůstatek na účtu.

Monese mobilní aplikace

Směnný kurz

Pokud budete mít na svém účtu britské libry a budete si je chtít poslat na váš český účet, tak musí dojít ke konverzi měn. Monese používá aktuální středový tržní kurz, a proto je až 8x levnější než české banky, které používají kurz devize nákup. Monese aktuálně podporuje konverze mezi těmito měnami: EUR, AUD, BRL, BGN, CZK, DKK, GBP, HUF, NOK, MXN, PLN, RON, SEK, TRY a USD.

Jak si založit bankovní účet u Monese bank?

Je to snadné a vše zvládnete z pohodlí domova. Stačí kliknout na tento odkaz a na stránce zadat Vaše telefonní číslo, na které Vám přijde unikátní odkaz ke stažení mobilní aplikace. Pak už jen stačí aplikaci nainstalovat a začít v ní se zakládáním účtu. Celý proces mi zabral cca 10 minut.

Závěr Monese recenze

Monese hodnotím celkově kladně pro její jednoduchost. Je to zřejmě nejjednodušší cesta, jak založit online účet v GBP nebo EUR v Anglii. Srovnávat by se dal účet Monese se službou Revolut, která je však mnohem více propracovanější, a tedy i pro běžného uživatele složitější. Na druhou stranu Monese je tak jednoduchá, že pro studenty nebo mladé pracující lidi, kteří jedou do Anglie za prací, nebo na výměnný pobyt je prostě ideální. Pro uživatele Curve karty je dobrou zprávou, že Monese s Curve funguje bez problémů. Recenzi Curve karty si můžete přečíst u mě na blogu.

FAQ – Často kladené otázky k Monese:

Jak získat bonus 20 Eur / 20 GBP?

Pokud při zakládání účtu zadáte kód MARIE383, obdržíte jako bonus od Monese 20 Eur / 20 GBP. Bonus 5 Eur / 5 GBP se vám přičte po první uskutečněné platbě kartou. Po utracení prvních 500 Eur / 500 GBP se Vám přičte dalších 15 Eur / 15 GBP.

Je vedení účtu Monese zpoplatněno?

V plánu Simple se za vedení účtu nic neplatí. Za lepší plány Classic a Premium se již platí pár EUR.

Jak dobít peníze na účet Monese?

Možnosti jsou tři. Buď si peníze pošlete ze svého bankovního účtu, ale musíte počítat s tím, že vám česká banka naúčtuje poplatek za euro platbu, nebo dobijete peníze prostřednictvím své CZK platební karty, nebo vám někdo pošle peníze přímo na váš nový účet.

Podporuje karta Monese Apple Pay?

Ano, kartu Monese si můžete přidat do Apple Wallet a platit buď iPhonem nebo Apple Watch.

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail