mBank recenze 2023 – bonus až 2 000 Kč

Úvod > mBank > mBank recenze 2023 – bonus až 2 000 Kč

20. 10. 2023

mBank je na bankovní scéně už od přelomu tisíciletí, českou bankovní licenci pak získala v roce 2007. Stala se velmi oblíbenou, což dokazuje i první místo v hlasování veřejnosti ve Zlaté koruně hned čtyřikrát za sebou, počínaje rokem 2017. mKonto je tedy oblíbené u tisíců uživatelů a je jasné, že se neustále pracuje na jeho vylepšování.

mKonto v podání mBank přináší zajímavé možnosti

Neplatit žádné poplatky za vedení účtu nebo výběry z bankomatů je dnes už samozřejmostí, na bankovním trhu je velmi zdravá konkurence a potenciální klienti tak mají hned několik dosti lákavých variant. Zajímavou alternativou nejen pro mladé je mKonto, které je držitelem několika prestižních ocenění a jde také s dobou i díky možnosti placení smartphonem nebo chytrými hodinkami. Výhodou je také propracovaná mobilní aplikace.

Přehledná historie plateb, ale i snadná cesta k bankomatu

Díky aplikaci od mBank mají klienti dobrý přehled o všech pohybech na účtu, k dispozici je fulltextové vyhledávání, ale také efektivní navigace. Pokud nemáte jasno v tom, kde je nejbližší bankomat, aplikace vás ochotně nasměruje. Bez problémů si během vteřiny změníte limity na kartě, dočasně zablokujete kartu nebo jen některé typy transakcí (jako jediná banka v ČR umožňuje blokaci tzv. DCC plateb). A jen tak mimochodem, pokud vybíráte alespoň 1 500 korun, budete mít výběr bez dalších poplatků z jakéhokoliv bankomatu na světě (v ostatních případech činí poplatek 29 Kč). Stačí tedy jediné, nevybírat menší hotovost a vždy překročit uvedenou hranici – pak bude mKonto zcela zdarma! Pokud se bankomatu po vložení karty jen zeptáte na zůstatek, zaplatíte 9 Kč. Od 1. 12. 2020 je poplatek 19 Kč. Tento poplatek je ale pro aktivního majitele mobilního internetového bankovnictví již trochu archaický.

Založit si mKonto z pohodlí domova je samozřejmostí, aktivace je možná i přes internet bez osobní návštěvy pobočky (pozn. v tom případě je nutností jiný účet v české bance, odkud se pošle ověřovací platba). Smlouvu vám ale může doručit i kurýr a se všemi náležitostmi vám pomůže operátor na infolince. Vzhledem k poměrně malému počtu poboček jistě oceníte možnost kompletního založení účtu online, cesta do nejbližšího města by byla časově i finančně náročnější.

V čem je ještě tento bankovní účet zajímavý?

 • Díky chytrému mSpoření se zhodnotí uložené peníze. Úroková sazba činí hned 1,2 % p. a.
 • Příchozí i odchozí platby v českých korunách nebo eurech jsou zcela bez poplatků.
 • Klientům je k dispozici také kontokorent, který lze čerpat až do hodnoty 300 tisíc korun.

Přihlašování do appky pomocí otisku prstu nebo Face ID je skutečně moderní záležitostí – mKonto samozřejmě jde v tomto směru s dobou. Notifikace týkající se každé, byť sebemenší transakce, vám pak okamžitě zablikají na mobilním zařízení. Přehlednost na jedničku, dobrá práce při využívání nejnovějších technologií je tedy velkou předností pro uživatele. Teď už je jen na vás, jestli se připojíte k rodině dalších 700 tisíc klientů a vyzkoušíte si spolupráci právě s touto bankou.

Mobilní appka mBank

mBank poplatky

Poplatky se řídí aktuálním sazebníkem. Níže uvádím nejdůležitější položky:

Založení a vedení účtu: zdarma
Příchozí platby v rámci ČR: zdarma
Odchozí platby v rámci ČR: zdarma
Odchozí i příchozí SEPA platby do zahraničí EUR: zdarma
Vedení debetní platební karty: zdarma
Výběry ze všech bankomatů v ČR: zdarma/29 Kč
Výběry z bankomatů v zahraničí: zdarma/29 Kč
Změna PIN karty: zdarma
Dotaz kartou na zůstatek na účtu: 19 Kč
Zaslání elektronického výpisu: zdarma

Z výše uvedeného přehledu je jasné, že za vedení ani správu mKonta nezaplatíte ani korunu. Pokud nechcete využívat okamžitou platbu, tak odchozí i příchozí transakce jsou také zdarma. Trochu zamrzí poplatek za zjištění zůstatku na účtu pomocí karty v bankomatu. Stav účtu se dá ale jednoduše ověřit skrze mobilní aplikaci.

Pobočky mBank

V současné době mBank disponuje s 30 pobočkami včetně tzv. mKiosků. Jejich aktuální přehled naleznete na této stránce.

Jak vložit hotovost na účet

mBank nepodporuje hotovostní operace na pobočce, takže můžete využít buď vložení pomocí vkladomatů. Bohužel, jejich síť je poměrně řídká, dá se ale počítat s brzkým rozšířením. Další variantou je složenka typu A, která obvykle stojí 29 Kč.

Platební karty

Při zakládání účtu si můžete zvolit, zda chcete debetní kartu od společnosti MasterCard, nebo Visa. Spíše doporučuji první z těchto variant. Karta vám pak dorazí poštou domů a následně provedete její aktivaci. mBank nabízí také kreditní karty, kde můžete čerpat do mínusu. Karty je možno využívat v mobilním telefonu nebo chytrých hodinkách a platit tak pomocí Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay.

AKCE PRO NOVÉ KLIENTY – PLATÍ DO 15. 12. 2023

„Až 2 000 Kč za platby mobilem a hodinkami pro nové klienty“
(dále jen „Pravidla“) při registraci pomocí tohoto odkazu.

Pořadatel akce

Akce „Až 2 000 Kč za platby mobilem a hodinkami“ (dále jen „akce”) je pořádána společností mBank S.A., vykonávající bankovní činnost na území České republiky prostřednictvím pobočky banky mBank S.A., organizační složka (dále jen „mBank“). Pravidla účasti v akci

Trvání akce

Akce probíhá v období od 16. 10. 2023 do 15. 12. 2023 nebo do založení 10 000 nových účtů mKonto podle toho, která ze skutečností nastane dříve (dále najdete jako „během akce“).

Účastník akce

Účastník akce je zájemce, který podá žádost o založení účtu mKonto a splní všechny podmínky během akce (dále jen „účastník“).

 • Každý účastník může tuto akci využít pouze jednou. Podmínky akce Do akce jsou zařazeni účastníci, kteří splňují následující podmínky:
 • Od 1. 1. 2022 do 15. 10. 2023 neměli založený účet.
 • Během akce podají žádost o založení účtu mKonto a uzavřou smlouvu o vedení účtu.
 • V žádosti potvrdí, že se seznámili s podmínkami zpracování osobních údajů uvedenými v Informaci o nakládání s osobními údaji klientů mBank (dostupné na webu mBank).
 • Provedou platbu platební kartou vydanou k nově založenému účtu mKonto prostřednictvím mobilního telefonu nebo hodinek (Apple Pay, Google Pay, Garmin pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY!), jež bude zaúčtována do skončení akce.
 • Z plateb jsou vyloučené platby
  • u sázkových společností a společností provozujících jakoukoliv formu hazardu či kasina,
  • u společností poskytujících finanční, platební nebo pojišťovací služby (například Revolut, Curve, Paypal), včetně plateb zprostředkovaných těmito společnostmi,
  • u společností umožňujících investice do cenných papírů a kryptoměn.

Akci není možné kombinovat s jinými akcemi pořádanými mBank pro nové klienty. Pro vyloučení všech pochybností uvádíme, že účastník akce „Až 2 000 Kč za platby mobilem a hodinkami“ nemůže zároveň získat odměnu jako nový doporučený klient v rámci akce „Doporučte mBank”. Odměna bude účastníkovi přiznána pouze v rámci akce, jejíž podmínky splnil dříve. Účastník akce „Až 2 000 Kč za platby mobilem a hodinkami“ ale následně může dále doporučovat mBank v rámci akce „Doporučte mBank” a získat tak odměnu za doporučení.

Vyplacení odměny

V případě splnění všech podmínek dle části „Pravidla účasti v akci“ má účastník nárok na odměnu odpovídající celkové částce plateb provedených mobilem a hodinkami zaúčtovaných během akce, max. však 2 000 Kč (slovem „dva tisíce korun českých“). mBank S.A. se sídlem ul. Prosta 18, 00-850 Varšava, Polská republika, zapsaná ve Vnitrostátním soudním rejstříku (KRS) Rejstříku podnikatelů vedeném u Obvodního soudu hl. m. Varšavy, XIII. hospodářské oddělení, pod číslem KRS0000025237, REGON: 001254524, s úplně splaceným základním kapitálem, jehož výše k 1. 1. 2023 je 169 733 980 PLN, vykonávající bankovní činnost na území České republiky prostřednictvím pobočky banky mBank S.A., organizační složky, se sídlem Pernerova 691/42, 186 00 Praha 8 – Karlín, IČO: 27943445, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, sp. zn. A 58319. mBank.cz. V případě společného účtu mKonto vzniká při splnění příslušných podmínek nárok na vyplacení odměny jen jedenkrát, čili maximální výše odměny je 2 000 Kč (slovem „dva tisíce korun českých“) na jeden účet mKonto. Odměna bude vyplacena účastníkovi na jeho nově založený účet mKonto v mBank nejpozději do 30 dní od splnění všech výše uvedených podmínek.

Jak založit mKonto?

Založit mKonto lze na pobočce, nebo online.

Doporučuji založení mKonta online bez nutnosti chodit na pobočku. Postup je snadný:

 1. Na stránkách mBank vyplňte online žádost.
 2. Při vyplňování žádosti si můžete zvolit, zda budete postupovat kompletně online (doporučuji), nebo vám kurýr doručí smlouvu k podpisu domů. První online možnost zvolte, pokud již máte jakýkoliv bankovní účet v jiné bance, protože pro aktivaci mKonta musíte zaslat z jiného vašeho účtu libovolnou částku, například 1 Kč. Tím následně dojde k aktivaci.
 3. Po vyplnění online žádosti vám přijde potvrzující email s žádostí o zaslání skenu (můžete použít fotoaparát v mobilu) dvou dokladů totožnosti. Ideálně OP a řidičský průkaz, případně také cestovní pas. Skeny odešlete jako odpověď na email. Výsledek (schválení) zpracování osobních dokladů mě dorazil emailem za cca 3 hodiny od odeslání žádosti (žádost jsem posílal po obědě v pracovní den), takže to bylo dost rychlé. V emailu naleznete pokyny pro uskutečnění aktivační platby na váš nový účet. Platbu je nutné provést do 3 dnů. V příloze je zaheslovaná smlouva o vedení bankovního konta. Heslo následně obdržíte formou SMS. Jak vidíte, na zabezpečení se klade velký důraz.
 4. Následující den v poledne jsem obdržel od mBank email s PDF obsahující přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a heslo pro otevření tohoto PDF přes SMS. Po přihlášení se účet aktivoval a mohl jsem jej již plně využívat. Jako následný krok jsem nainstaloval mobilní aplikaci a propojil ji s účtem. Platební karta vám pak přijde poštou do 14 dnů. Vše tedy funguje opravdu jednoduše a bez nutnosti někam chodit.

Závěr

Pokud se chystáte založit nový bankovní účet a hledáte banku, která podporuje nejnovější technologie, tak je mBank dobrou volbou. Potěší vás graficky pěkná mobilní aplikace pro ovládání mKonta, podpora moderních mobilních plateb a vysoké zabezpečení účtu. Vedení účtu a veškeré platby jsou zdarma, a pokud vybíráte z jakéhokoliv bankomatu více než 1 500 Kč, tak je výběr také zdarma. Neváhejte a založte si mKonto zcela online.

Založit mKonto online

FAQ – často kladené otázky:

Jak mohu získat bonus 2 000 Kč?

Zaregistrujte se pomocí tohoto odkazu a získáte až 2 000 Kč.

Podporuje mBank moderní platby Apple Pay a Google Pay?

Ano, platební karty mBank je možno využívat v Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Kolik stojí založení a vedení mKonta?

Založení a měsíční vedení mKonta je zcela zdarma.

Kolik stojí mezibankovní transakce?

Odesílání a příjem tuzemských i zahraničních plateb (SEPA) je zcela zdarma.

Kolik stojí výběr z bankomatu?

Pokud vybíráte minimálně 1 500 Kč, tak výběr je zcela zdarma. Výběr nižší částky je zpoplatněn částkou 29 Kč. Dotaz na zůstatek částkou 19 Kč.

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

Další články

Binance

Burza kryptoměn

11. 03. 2021

Apple Pay - Twisto

Twisto – Apple Pay

21. 02. 2019

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2023 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail