Kde nakoupit kryptoměny – CoinBase, CoinMate

Úvod > Kryptoměny > Kde nakoupit kryptoměny – CoinBase, CoinMate

11. 03. 2021

V zásadě lze kryptoměny nakoupit dvěma způsoby. Můžete nakoupit buď prostřednictvím směnárny, nebo burzy. Pokud nevlastníte žádnou kryptoměnu, tak nejprve musíte do online směnárny, kde za CZK, USD, EUR apod. nakoupíte vámi zvolenou kryptoměnu, například Bitcoin. Ne všechny směnárny a burzy jsou zcela bezpečné. V některých se objevily k prodeji Bitcoiny, které pocházely z nelegální činnosti. Proto vždy směnárnu vybírejte ideálně podle recenzí na internetu. Směněné peníze byste si měli pak převést do peněženky. Sice za držení kryptoměny ve směnárně neplatíte poplatek, ale směnárna může být hacknuta a o kryptoměnu můžete lehce přijít.

Kde jsem koupil svůj první Bitcoin?

Když jsem začínal s kryptoměnami, tak jsem si nejprve udělal průzkum na internetu. Pročítal jsem zahraniční i české recenze. To, co najdete na internetu, je však i několik let staré. V této digitální době to, co bylo před rokem, tak je dnes zastaralé. Ušetřím vám váš čas a doporučím za mě nejlepší směnárnu. Je totiž rozdíl v poplatcích za směnu a v kurzu, takže po několikahodinovém vybírání mohu svědomitě doporučit CoinMate nebo Binance. Druhá zmíněná Binance slouží zároveň jako burza, kde můžete s kryptoměnami i obchodovat. CoinMate je čistě směnárna. Funguje tak, že si nejprve vytvoříte v několika krocích uživatelský účet. Je zapotřebí ověřit vaši osobu pomocí fotoaparátu v mobilním telefonu (vyfotografování OP) kvůli praní špinavých peněz. Vše je otázka pár minut. Následně dobijete CZK prostřednictvím GoPay brány, nebo bankovním převodem na váš uživatelský účet a již můžete přistoupit k nákupu kryptoměny. U nákupu vidíte aktuální kurz a poplatek za směnu a celá směna proběhne v řádu vteřin. Výhodou této brány je, že můžete dobíjet CZK. Jiné brány podporují jen EUR nebo USD, vaší bance zaplatíte ještě za konverzi měny. Nyní máte ve směnárně kryptoměnu a můžete ji poslat buď na burzu Binance, nebo do bezpečné softwarové, nebo hardwarové peněženky. Odeslat kryptoměnu lze z bezpečnostních důvodů až 24 hodin po vkladu. Tak jen pozor na to…


Email Marketing

Nejlevnější řešení nákupu, pokud chci BTC držet (hodlovat)

Pokud mi jde o to jen Bitcoin levně nakoupit a levně jej převést, osvědčila se mi tato cesta. Nejprve si dobijí CZK na svůj Revolut účet. Tam provedu konverzi za mezibankovní kurz na EUR. Tato Eura pošlu zdarma SEPA platbou na směnárnu Coinbase, kde následně směním za Bitcoin nebo jinou měnu. Ze směnárny pak levně (0,00003616 BTC – 44,43 Kč dle aktuálního kurzu) pošlu do Trezoru nebo jiné peněženky. Pokud použijete tento odkaz k založení účtu na Coinbase, tak obdržíte vy i já 10 USD, které vám Coinbase ihned připíše na účet a pokryje vám tak náklady na první směnu a odeslání, tak proč toho nevyužít. Podmínkou je, abyste dobili na Coinbase min. 100 USD nebo ekvivalent v CZK. V mobilní appce Coinbase lze pak za pár minut absolvovat výukové kurzy, za které vás Coinbase odmění několika USD, takže jsem si přišel na dalších cca 677 Kč v pěti různých kryptoměnách, které mohu buď převést na BTC nebo hodlovat.

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail