Richee – recenze 2021

Home > Richee > Richee – recenze 2021

Wednesday January 20th, 2021

Už jste slyšeli někdy o mobilní multibankovní appce, která by zvládla ovládat všechny vaše bankovní účty? Ne? Podívejme se společně detailněji na multibankovní aplikaci Richee od banky CREDITAS, která toto všechno zvládne.

Kdo za aplikací stojí?

multibankovní appkou jako první přišla na trh banka CREDITAS. Aplikaci je možno nainstalovat na chytré telefony s operačním systém Android a iOS. Appku je možno stáhnout zdarma z obchodů Google Play a App Store.

Co aplikace umožňuje?

Díky aplikaci Richee můžete pod jedním uživatelským rozhraním ovládat všechny své banky. Háček je jen v tom, aby banka podporovala tzv. otevřené bankovnictví. Aktuální seznam bank, které můžete s Richee ovládat: MONETA Money Bank, Air Bank, Equa bank, Fio banka, Česká spořitelna, Wüstenrot, Raiffeisenbank, J&T banka, ČSOB, Komerční banka, Banka CREDITAS, Poštovní spořitelna a slovenská Tatra Banka + Raiffeisenbank SK. V této aplikaci si můžete od 1. 10. 2019 založit spořící účet s úrokem 1,8 % p.a. bez omezení výše vkladu. Aplikaci mohou používat i lidé, kteří nemají u CREDITAS svůj účet.

Funkce aplikace

Mezi základní funkce patří zobrazení zůstatků u všech připojených účtů, zadání jednorázového i trvalého příkazu, historie pohybů, blokace, zadané platby, šablony příkazů, QR čtečka, funkce zaplať mi, okamžitá platba mezi uživateli Richee, přehledné grafy a nastavení rozpočtů. Dále si můžete přes aplikaci založit účet u CREDITAS. Vše probíhá online a do jednoho pracovního dne máte účet založený. Přihlašování do aplikace je možno několika způsoby. Prvním je přihlášení pomocí PINu, druhým využití otisku prstu (touch ID), třetím způsobem je scan obličeje (face ID).

Platební karta CREDITAS

Pokud si přes aplikaci založíte účet u CREDITAS, získáte zdarma platební kartu, která vám dorazí do cca 2 dnů. Kartu vydává Mastercard a chová se jako běžná debetní karta napojená na účet CREDITAS. Pokud s kartou tedy platíte, strhávají se částky z vašeho účtu u CREDITAS. Jakmile obdržíte poštou kartu, tak ji pomocí appky aktivujete a zvolíte si vlastní PIN. Kartu můžete pomocí appky kdykoliv zablokovat nebo dodatečně PIN změnit.

 

Bankovní účet CREDITAS

Teď asi čekáte háček… Ne, háček nebude. J Vedení, založení a zrušení účtu je zdarma a neplatíte ani žádné poplatky za zaslané transakce a příchozí platby. Výběry z bankomatů jsou také zdarma. Kompletní ceník najdete zde. Za mě tedy palec nahoru.

Richee a Apple Watch

Aplikace podporuje komunikaci s hodinkami Apple Watch. Nejde však o placení kartou pomocí Apple Pay, ale jen o zobrazení zůstatků na účtech na displeji hodinek. Zobrazení zůstatku je podmíněno zadáním PIN, který si zvolíte. Placení kartou umožňuje Richee zatím jen prostřednictvím chytrých hodinek Garmin.

Richee bonus pro nové klienty

Nyní probíhá bonusová akce pro nové klienty. Pokud se zaregistrujete do appky a přes appku zřídíte účet u CREDITAS, obdržíte od banky 300 Kč. Bonus vám banka připíše právě na nový účet, a to poslední den následujícího měsíce. Tato akce platí do 31. 12. 2019, takže neváhejte. Podmínkou získání tohoto bonusu je zadání promo kódu 10133034 v průběhu registrace do aplikace Richee.

Richee promo kód

Závěr

Závěrem mohu doporučit aplikaci vyzkoušet. Je to zdarma a bude vás to stát jen váš čas. Osobně aplikaci využívám pro ovládání účtu u RB, FIO a CREDITAS bank. Ještě mám účet u Sberbank, ale ta zatím nepodporuje otevřené bankovnictví. To je v přípravě u této banky. Výhodou je i velké procento úročení, protože jiné banky vám víceméně již skoro nic nedají za vaše vklady. Pokud patříte mezi lovce bonusů, tak 300 Kč na váš již čeká. 🙂 Pro uživatele Curve karty je dobrou zprávou, že karta od CREDITAS funguje bez problémů. Pokud nevíte, co je Curve karta, můžete si přečíst moji recenzi.

Banking

Twisto Curve Card Revolut Monese Richee mBank Transferwise Equa bank Kryptoměny

About me

I am a fan of new IT technologies as well as the FinTech field. I have been using modern ways of paying through my mobile phone and via foreign accounts, for several years now. On this website, I have published several of my reviews and experiences with these new FinTechs.

© 2022 All rights reserved. | Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Personal blog | I'm using affiliates links  

mail