Curve karta – recenze 2024 + bonus 5 GBP

Úvod > Curve Card > Curve karta – recenze 2024 + bonus 5 GBP

10. 04. 2024

Co je platební karta Curve a jaká je její hlavní funkce?

Je to tak trochu jiná karta. Líbí se mi koncept firmy a tento jedinečný nápad. Curve je britská platební karta (fyzická), která je chytřejší než vaše běžná karta vydaná českou bankou. Hlavní funkcí této karty je napárování vašich stávajících platebních karet Visa, Mastercard a Diners club do jedné, a to právě do Curve. Ušetříte tak místo v peněžence. Pokud máte jen dvě karty, tak to pro vás takové usnadnění nebude, ale pokud využíváte tři a více karet, tak tuto šikovnou vychytávku oceníte. I když je Curve vydaná britskou společností, tak podporuje karty všech českých bank. Osobně jsem testoval tyto karty: Twisto kartaRevolut, FIO banka, AirBank, Plutus karta a Raiffeisenbank.

Funkce Curve

A teď k jejím funkcím:

 • Výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně bez poplatků za velkoobchodní kurz cizí měny.
 • Výběry ve všech bankomatech bez poplatků v rozmezí 200 EUR až 600 EUR/měsíc dle zvoleného plánu.
 • Platby u tuzemských i zahraničních obchodníků (kamenné i e-shopy) v CZK i zahraniční měně bez poplatků za velkoobchodní kurz cizí měny.
 • Pro konverzi zahraničních měn používá Curve zvýhodněný kurzovní lístek (srovnatelný s Revolut nebo Twisto kartou).
 • Limit pro bezplatné směny měn je 1 000 EUR/měsíc u plánu STANDARD, 2 000 EUR/měsíc u plánu X a u vyšších plánů neomezeně.
 • Sjednotí všechny vaše fyzické i virtuální karty v jednu.
 • Pro všechny karty je v aplikaci průběžně vytvářena časová osa, kde přehledně vidíte úhrady všech karet. Samozřejmostí je podpora kategorizace plateb, takže můžete průběžně sledovat, za co utrácíte peníze.
 • Můžete vytvářet Smart pravidla. Curve může při platbě automaticky zvolit jednu z vašich karet a to například podle typu úhrady nebo dle placené částky.
 • Každou platbu si můžete označit textovým štítkem, nebo k ní vyfotit účtenku. Následně můžete vyfiltrovat všechny platby označené například štítkem „dovolená“ a lehce si tak spočítáte výdaje na dovolené.
 • Funkce Anti-Embarrassment Mode zajistí, že pokud je platba zamítnuta například z důvodu nedostatku finančních prostředků na účtu, tak se použije ihned záložní karta (můžete vybrat až 2 záložní karty). Obchodník zamítnutí nepozná.
 • Cashback 1 % při platbě u vybraných obchodníků (u nás je použitelný například Shell, Lidl, Tesco, IKEA, McDonald’s…) Cashback je aktivní pouze u plánů BLACK (6 obchodníků) a plánu METAL (12 obchodníků). Kompletní seznam podporovaných obchodníku naleznete zde. Pokud jste milovníci slev a cashbacků, tak mrkněte na novou kartu Plutus, která nabízí cashback až 8 %.
 • Možnost vrátit se s platbou v čase zpět o 30 dní až 120 dní (dle zvoleného plánu). Funkce Go Back In Time zajišťuje, že až do 120 dní od provedené platby můžete přesunout platbu na jinou spárovanou kartu v aplikaci Curve. Využijete například, když se při platbě spletete s výběrem karty.
 • Curve zabezpečí vaše ostatní karty na internetu. Když platíte na internetu Curve Card, tak obchodníkovi není předáno originální číslo karty, platnost a CVC kód karty, kterou máte napárovanou v aplikaci Curve. Originální karta tedy zůstává před obchodníkem zcela skryta. Refundace platby v případě reklamace apod. funguje bez problémů i v ČR.
 • Pokaždé, když proběhne výběr, nebo platba prostřednictvím Curve, přijde vám na mobilní telefon notifikace. Pokud by došlo k odcizení, nebo ztrátě karty, tak pomocí mobilní aplikace provedete okamžité uzamčení karty pro další transakce. Pokud byste kartu následně našli, tak jednoduše kartu odemknete a můžete ji používat dále. U banky byste čekali na vydání nové karty.
 • Pojištění zneužití karty do výše 100 000 EUR.
 • Vstup do letištních salónků (plán METAL)
 • Celosvětové cestovní pojištění (plán BLACK a METAL)
 • Pojištění mobilního telefonu (plán METAL)
 • Pojištění vstupenek zakoupených přes Curve (plán METAL)
 • Pojištění nákupů na internetu prostřednictvím Curve (plán METAL)
 • Pojištění zapůjčeného automobilu (plán METAL)

Jak mohu Curve Card získat?

Kartu je možné objednat pouze přes mobilní aplikaci Curve pro Android a iOS, kterou si zdarma stáhnete do vašeho chytrého telefonu. Pokud stažení aplikace provedete přes tento promo odkaz, tak dostanete Vy i já malou odměnu – 5 GBP. Podmínkou je, abyste po registraci provedli Curve kartou 5 plateb ve výši alespoň 5 GBP (nebo ekvivalent v naší měně).

Kolik stojí Curve Card?

Všechny verze Curve jsou zdarma (vydání a vedení). Pokud zvolíte neplacený plán STANDARD, tak musíte zaplatit poštovné do ČR ve výši 4,99 EUR. U placených plánů se poštovné neplatí. Výhodou Curve Black je možnost přidání až třech cashbackových partnerů na neomezenou dobu. Další výhoda černé karty jsou vyšší měsíční limity pro bezpoplatkové směny a výběry z bankomatů. Platí se za ni měsíčně 9,99 EUR. Další možností je CURVE X s drobnými výhodami za 5,99 EUR měsíčně. Dále pak u plánu METAL je možné vybrat až 12 casbackových partnerů a karta je vyrobena z kovu + další výhody. Za METAL zaplatíte měsíčně 17,99 EUR. Pro občasného cestovatele stačí Curve STANDARD nebo X. Já osobně používám Curve BLACK, ale první rok jsem používal Curve STANDARD. Za Curve BLACK nic neplatím, protože mi celé předplatné cashbackuje zpět karta PLUTUS. Pokud tuto kartu ještě neznáte, doporučuji přečíst recenzi PLUTUS.

Na čem Curve vydělává peníze?

Asi si říkáte, když neplatíte za Curve STANDARD žádný měsíční poplatek, z čeho společnost vydělává. Je to právě z vámi uskutečněných transakcí kartou. Curve zaplatí bance 0,2–0,3 % a zbylých 1–1,6 % z hodnoty transakce utrží od provozovatele platebního terminálu. Dále vydělávají na směně kurzu. V globálu v stovkách tisíc směn a transakcí to mohou být zajímavé částky.

Jak vybrat platební kartu, s kterou chcete platit nebo vybrat v bankomatu?

Je to snadné. Na svém chytrém telefonu spustíte aplikaci Curve a pomocí švihnutí vyberete požadovanou kartu ze seznamu a potvrdíte klepnutím na její obrázek. Pokud zrovna nemáte čas řešit volbu karty, použijte Curve s poslední vybranou kartou a v klidu z domova použijte funkci Go Back In Time a transakci přesunete na požadovanou kartu.

Funkce mobilní aplikace Curve

V appce můžete přidávat nové platební karty, zvolit kartu s kterou chcete platit, sledovat transakce všech karet, uzamknout kartu Curve, zobrazit aktuální PIN karty Curve, zobrazit limity měsíční karty a měsíční přehledy útrat dle kategorií (jídlo, elektronika, cestování…).

Curve karta
Curve karta
Curve karta

Curve Card a Apple Pay a Google Pay

Také můžete Curve Card přidat do Apple iPhone a Apple Watch a platit prostřednictvím Apple Pay. Mám vyzkoušeno a funguje bez problémů. Karta podporuje samozřejmě i Google Pay.

Mé postřehy při reálném používání v ČR

Kartu mám od začátku října 2018, takže si dovolím jednoduše napsat – „vše funguje v pořádku dle slibů Curve“. Systém měl za tu dobu pár výpadků, kdy chvíli nešlo platit kartou. Za výpadky se provozovatel omluvil formou notifikace. Vezmu to popořadě. Vydání a zaslání karty proběhlo v pořádku. Vložení karet do aplikace proběhlo v pořádku. Uskutečnil jsem první kontaktní platbu u obchodníka, a tím kartu aktivoval. Vyzkoušel jsem bezkontaktní platby a ty fungují také v pořádku. Po uskutečnění platby přijde na mobil ihned notifikace. Líbí se mi v aplikaci pěkně zpracovaný přehled výdajů. Vyzkoušel jsem cashback na Tesco a IKEA a opravdu mi bylo ten samý den připsáno 1 % zpět z obou nákupu. Když se podívám na výpis v bance, která kartu vydala, tak platba nebo výběr z bankomatu Curve Card se objeví na výpise jako internetová transakce s prefixem CRV*.

Závěr

Osobně se mi nejvíce líbí myšlenka sjednocení všech karet do jedné při použití jednoho PIN. Pro práci se zahraničními měnami se mi více zamlouvá karta Revolut a její další funkce. Proto mám Revolutku také nahranou v Curve Card. Super je i funkce uzamčení karty přes appku. Stačí totiž, když nemůžete najít svoji peněženku, kde máte veškeré doklady a samozřejmě platební kartu. Nejprve se orosíte a až vám klesne tepovka, tak sáhnete do kapsy po mobilu a v appce kartu během několika vteřin uzamknete. Po chvíli zmateného pobíháni po domě si vzpomenete, že peněženku máte v náprsní kapse bundy. Spadne vám kámen ze srdce a přes appku kartu ihned odemknete. Vydání a provoz Curve STANDARD vás nic nestojí, tak proč to nevyzkoušet… 

Pokud stažení aplikace provedete přes tento promo odkaz, tak dostanete Vy i já malou odměnu – 5 GBP. Podmínkou je, abyste do 14 dní po registraci provedli 5 plateb ve výši alespoň 5 GBP (nebo ekvivalent v naší měně).

FAQ – často kladené otázky Curve Card:

Jak získat zdarma kartu Curve?

Pro získání karty zdarma stačí stáhnout appku přes tento odkaz.

Co je platební karta Curve?

Hlavní funkcí této karty je napárování vašich stávajících platebních karet do jedné, a to právě do Curve. Ušetříte tak místo v peněžence. Pokud máte jen dvě karty, tak to pro vás takové usnadnění nebude, ale pokud využíváte tři a více karet, tak tuto šikovnou vychytávku oceníte.

Je používání Curve STANDARD zdarma?

Ano, za vedení karty i platby kartou neplatíte žádné poplatky. Společnost vydělává na poplatcích od obchodníků z každého nákupu kartou.

Jaké české banky a ostatní fintechy podporuje Curve?

Všechny české banky, například AirBank, RB, FIO, Twisto karta, ale i zahraniční Revolut či PLUTUS.

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail