Curve karta – recenze 2022 + bonus £10

Úvod > Curve Card > Curve karta – recenze 2022 + bonus £10

1. 02. 2022

Co je platební karta Curve a jaká je její hlavní funkce?

Je to tak trochu jiná karta. Líbí se mi koncept firmy a tento jedinečný nápad. Curve Card je britská platební karta (fyzická), která je chytřejší než vaše běžná karta vydaná českou bankou. Hlavní funkcí této karty je napárování vašich stávajících platebních karet Visa, Mastercard a Diners club do jedné, a to právě do Curve Card. Ušetříte tak místo v peněžence. Pokud máte jen dvě karty, tak to pro vás takové usnadnění nebude, ale pokud využíváte tři a více karet, tak tuto šikovnou vychytávku oceníte. I když je Curve Card vydaná britskou společností, tak podporuje karty všech českých bank. Osobně používám tyto karty: Twisto kartaRevolut, FIO banka, Monese, Richee účet, TransferWise, Monese a Raiffeisenbank.

Funkce Curve Card Blue

A teď k jejím funkcím:

 • Výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně bez poplatků za velkoobchodní kurz cizí měny.
 • Výběry ve všech bankomatech bez poplatků do výše 200 EUR/měsíc.
 • Platby u tuzemských i zahraničních obchodníků (kamenné i e-shopy) v CZK i zahraniční měně bez poplatků za velkoobchodní kurz cizí měny.
 • Pro konverzi zahraničních měn používá Curve Card mezibankovní kurzovní lístek. Limit pro bezplatné transakce je 500 EUR/měsíc.
 • Sjednotí všechny vaše fyzické i virtuální karty v jednu.
 • Snadné a bezplatné poslání peněz ostatním uživatelům Curve Card do výše 15 000 Kč/den.
 • Pro všechny karty je v aplikaci průběžně vytvářena časová osa, kde přehledně vidíte úhrady všech karet. Samozřejmostí je podpora kategorizace plateb, takže můžete průběžně sledovat, za co utrácíte peníze.
 • Každou platbu si můžete označit textovým štítkem, nebo k ní vyfotit účtenku. Následně můžete vyfiltrovat všechny platby označené například štítkem „dovolená“ a lehce si tak spočítáte výdaje na dovolené.
 • Cashback 1 % na 90 dní při platbě u vybraných obchodníků (u nás je použitelný například Shell, Lidl, Tesco, IKEA, McDonald’s…) Kompletní seznam podporovaných obchodníku naleznete zde.
 • Možnost vrátit se s platbou v čase zpět o 14 dní. Funkce Go Back In Time je zdarma a je možné do 14 dní od provedené platby přesunout platbu (max. 500 EUR měsíčně) na jinou spárovanou kartu v aplikaci Curve Card.
 • Curve Card zabezpečí vaše ostatní karty na internetu. Když platíte na internetu Curve Card, tak obchodníkovi není předáno originální číslo karty, platnost a CVC kód karty, kterou máte napárovanou v aplikaci Curve Card. Originální karta tedy zůstává před obchodníkem zcela skryta. Refundace platby v případě reklamace apod. funguje bez problémů i v ČR.
 • Pokaždé, když proběhne výběr, nebo platba prostřednictvím Curve Card, přijde vám na mobilní telefon notifikace. Pokud by došlo k odcizení, nebo ztrátě karty, tak pomocí mobilní aplikace provedete okamžité uzamčení karty pro další transakce. Pokud byste kartu následně našli, tak jednoduše kartu odemknete a můžete ji používat dále. U banky byste čekali na vydání nové karty.
 • Funkce zálohy při ubytování v hotelu nebo pronájmu auta.
 • Pojištění zneužití karty do výše 100 000 EUR.

Funkce Curve Card Black

Vše jako u Curve Card Blue + navíc:

 • Cashback 1 % na neomezenou dobu při platbě u vybraných obchodníků (u nás je použitelný například Shell, Lidl, Tesco, IKEA, McDonald’s…) Kompletní seznam podporovaných obchodníku naleznete zde.
 • Pro konverzi zahraničních měn používá Curve Card mezibankovní kurzovní lístek. Bez měsíčního limitu plateb.
 • Možnost vrátit se s platbou v čase zpět o 14 dní. Funkce Go Back In Time je zdarma a je možné do 14 dní od provedené platby přesunout platbu (max. 1 000 EUR měsíčně) na jinou spárovanou kartu v aplikaci Curve Card.
 • Cestovní pojištění (platí pouze pro občany UK, FR, DE, IE, IT, PT a ES).
 • Pojištění elektroniky (platí pouze pro občany UK, FR, DE, IE, IT, PT a ES).

Jak mohu Curve Card získat?

Kartu je možné objednat pouze přes mobilní aplikaci Curve pro Android a iOS, kterou si zdarma stáhnete do vašeho chytrého telefonu. Pokud stažení aplikace provedete přes tento promo odkaz, získáte vy i  £10 na cashbackový účet Curve. Pro získání bonusu je nutné učinit první transakci kartou do 7 dní od založení účtu. Jinak bonus nedostaneme. Tento bonus pak použijete při platbě kartou Curve. Kartu vám zde doručí Česká pošta do několika dní od objednání.

Kolik stojí Curve Card?

Základní verze Curve Blue je zdarma. Neplatí se žádné měsíční poplatky ani poplatek za vydání či zaslání karty (při použití promo kódu). Další možností je Curve Black. Výhodou Curve Black je možnost přidání až třech cashbackových partnerů na neomezeně dlouhou dobu. Další výhoda černé karty jsou vyšší měsíční limity pro bezpoplatkové transakce a výběry z bankomatů. Platí se za ni měsíčně 9,99 EUR. Nejvyšší kartu – Metal není zatím možno do ČR objednat. U té je možné vybrat si až 6 casbackových partnerů a karta je vyrobena z kovu. Pro občasného cestovatele stačí Curve Blue. Já osobně používám Curve Black, ale první rok jsem používal Curve Blue.

Jaké jsou poplatky při výběrech z bankomatu a transakcích?

 • Výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně jsou zdarma (s napárovanou kartou v měně CZK) do 200 EUR měsíčně (Curve Blue), poté poplatek +2 % z vybírané částky nebo 2 EUR. Počítá se vyšší částka (2 % poplatek VS 2 EUR). S kartou Curve Black zdarma do 400 EUR měsíčně a poté poplatek + 2 % nebo 2 EUR. Počítá se vyšší částka (2 % poplatek VS 2 EUR). Většina bank účtuje běžně poplatek + 5 %. Odkaz na oficiální ceník.
 • Výběry CZK v bankomatech v ČR jsou zdarma (se spárovanou kartou v měně CZK) .
 • Platby u zahraničních obchodníků (kamenné i e-shopy) v cizí měně jsou bez poplatku za konverzi měny do 500 EUR měsíčně (Curve Blue) , poté poplatek +2 % a neomezeně u Curve Black. Většina bank účtuje běžně + 5 %. Odkaz na ceník.
 • Platby v CZK u tuzemských obchodníků (kamenné i eshopy) jsou samozřejmě bez poplatku.
 • Pokud budete vybírat nebo platit zahraniční měnou o víkendech, počítejte s poplatkem 0.5% pro všechny transakce v měně GBP, EUR, USD a 1.5 % pro ostatní měny. Pokud však budete platit nebo vybírat s napárovanou kartou ve stejné měně jako je platba nebo výběr, tak nedochází ke konverzi měny a je to bez poplatku.

Na čem Curve Card vydělává peníze?

Asi si říkáte, když se neplatí Curve Card Blue žádný měsíční poplatek, z čeho společnost vydělává. Je to právě z vámi uskutečněných transakcí kartou. Curve Card zaplatí bance 0,2–0,3 % a zbylých 1–1,6 % z hodnoty transakce utrží od provozovatele platebního terminálu. Dále vydělávají na směně kurzu. V globálu v desítkách tisíc směn to mohou být zajímavé částky.

Jak vybrat platební kartu, s kterou chcete platit nebo vybrat v bankomatu?

Je to snadné. Na svém chytrém telefonu spustíte aplikaci Curve a pomocí švihnutí vyberete požadovanou kartu ze seznamu a potvrdíte klepnutím na její obrázek. Pokud zrovna nemáte čas řešit volbu karty, použijte Curve s poslední vybranou kartou a v klidu z domova použijte funkci Go Back In Time a transakci přesunete na požadovanou kartu.

Funkce mobilní aplikace Curve

V appce můžete přidávat nové platební karty, zvolit kartu s kterou chcete platit, sledovat transakce všech karet, uzamknout kartu Curve, zobrazit aktuální PIN karty Curve, zobrazit limity měsíční karty a měsíční přehledy útrat dle kategorií (jídlo, elektronika, cestování…).

Curve karta
Curve karta
Curve karta

Curve Send

Nová funkce platby vašim přátelům na pomocí Curve Card. Od 20. prosince 2019 mohou tuto funkci využívat všichni uživatelé. Pomocí aplikace můžete poslat až 15 000 Kč/den svému kamarádovi, který používá také Curve Card. V praxi to funguje tak, že vyberete kartu, ze které chcete odeslat peníze a zadáte požadovanou částku. Příjemci přijde notifikace o příchozí platbě a musí do 7 kalendářních dní transakci potvrdit a vybrat, na kterou kartu mu má částka přijít. Platba přijde nejpozději do 3 pracovních dní. Technicky se jedná o refundaci od obchodníka, kdy obchodník je v tomto případě Curve Card. Proto je transakce zdarma.

Curve Card a Apple Pay

Také můžete Curve Card přidat do Apple iPhone a Apple Watch a platit prostřednictvím Apple Pay. Mám vyzkoušeno a funguje bez problémů.

Mé postřehy při reálném používání v ČR

Kartu mám od začátku října 2018, takže si dovolím jednoduše napsat – „vše funguje v pořádku dle slibů Curve Card“. Systém měl za tu dobu cca 5 výpadků, kdy chvíli nešlo platit kartou. Za výpadky se provozovatel omluvil formou notifikace. Vezmu to popořadě. Vydání a zaslání karty proběhlo v pořádku. Vložení karet do aplikace proběhlo v pořádku. Uskutečnil jsem první kontaktní platbu u obchodníka, a tím kartu aktivoval. Vyzkoušel jsem bezkontaktní platby a ty fungují také v pořádku. Po uskutečnění platby přijde na mobil ihned notifikace. Líbí se mi v aplikaci pěkně zpracovaný přehled výdajů. Vyzkoušel jsem cashback na Shell a IKEA a opravdu mi bylo ten samý den připsáno 1 % zpět z nákupu na čerpací stanici i v obchodním domě IKEA. Když se podívám na výpis v bance, která kartu vydala, tak platba nebo výběr z bankomatu Curve Card se objeví na výpise jako internetová transakce s prefixem CRV a místem Londýn.

Závěr

Osobně se mi nejvíce líbí myšlenka sjednocení všech karet do jedné při použití jednoho PIN. Pro práci se zahraničními měnami se mi více zamlouvá karta Revolut a její další funkce. Proto mám Revolutku také nahranou v Curve Card. Super je i funkce uzamčení karty přes appku. Stačí totiž, když nemůžete najít svoji peněženku, kde máte veškeré doklady a samozřejmě platební kartu. Nejprve se orosíte a až vám klesne tepovka, tak sáhnete do kapsy po mobilu a v appce kartu během několika vteřin uzamknete. Po chvíli zmateného pobíháni po domě si vzpomenete, že peněženku máte v náprsní kapse bundy. Spadne vám kámen ze srdce a přes appku kartu ihned odemknete. Vydání a provoz Curve Blue vás nic nestojí, tak proč to nevyzkoušet… 

Pokud stažení appky provedete přes tento promo odkaz, tak vy i já získáme £10 na cashbackový účet Curve Card. Na zobrazené stránce stačí zadat číslo vašeho mobilního telefonu, na který vám dorazí odkaz ke stažení. Pokud by jste appku stáhli přímo z obchodu, tak bonus nedostaneme. Do 7 dní je pak potřeba provést první transakci kartou a bonus se vám následně připíše na účet Curve Card do několika dní.

FAQ – často kladené otázky Curve Card:

Jak získat zdarma kartu Curve Card + bonus £10?

Pro získání karty zdarma (zaslání do ČR) a navíc bonusu £10 stačí stáhnout appku přes tento odkaz. Pro získání bonusu je nutné učinit první transakci kartou do 7 dní od založení účtu. Jinak bonus nedostanete.

Co je platební karta Curve?

Hlavní funkcí této karty je napárování vašich stávajících platebních karet do jedné, a to právě do Curve Card. Ušetříte tak místo v peněžence. Pokud máte jen dvě karty, tak to pro vás takové usnadnění nebude, ale pokud využíváte tři a více karet, tak tuto šikovnou vychytávku oceníte.

Je používání Curve Card zdarma?

Ano, za vedení karty i platby kartou neplatíte žádné poplatky. Společnost vydělává na poplatcích od obchodníků z každého nákupu kartou.

Jaké české banky a ostatní fintechy podporuje Curve Card?

Všechny české banky, Richee účet, Twisto karta, Revolut, Monzo, N26, Monese a TransferWise.

© 2022 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail