Burza kryptoměn

Úvod > Kryptoměny > Burza kryptoměn

11. 03. 2021

Na co je dobrá burza kryptoměn? Je to místo, kde můžete například za Bitcoin koupit jinou kryptoměnu. Na burze se setkává poptávka s nabídkou a když sledujete podrobněji vývoj kryptoměn a ve správný čas nakoupíte, tak můžete vzápětí vydělat desítky procent. Výdělky i v řádů 130 % nejsou u kryptoměn problém. Nejznámější burzy s kryptoměnami jsou Binance a Bittrex. Po zkoumání recenzí a návodů jsem zvolil Binance, která se technologicky rozvíjí velice rychle a má kladná hodnocení ve světě traderů. Pokud se prokliknete přes výše uvedený odkaz, tak navíc získáte 100 USDT poukaz na poplatky z obchodů po vkladu ve výši 50 USD nebo ekvivalentu v EUR do 14 dní od registrace.

Jaké jsou trading možnosti Binance?

Tato platforma pro obchodování s kryptoměnami vám umožní kryptoměnu nakoupit, prodat, vybrat a poslat na účet nebo převést z/do peněženky. Také umí přímo nakoupit Bitcoin za 2% poplatek z kupované částky, a přitom použít platební kartu vedenou v CZK. Abyste mohli začít obchodovat, musíte při registraci poskytnout sken svého OP pro úspěšnou verifikaci. Z platebních příkazů umožňuje tyto funkce:

  • Market order
  • Limit order
  • Stop limit

Zabezpečení Binance

Po registraci doporučuji ihned aktivovat dvoufaktorové (2FA) ověření při přihlašování na novém zařízení. Tím budou dostatečně vaše kryptoměny chráněné, pokud by někdo odhalil vaše heslo.

Poplatky u Binance

Binance si za své služby (zprostředkování směny kryptoměn) samozřejmě účtuje poplatky. Základním poplatkem je 0,1 % z každé maker i taker transakce. Kromě poplatku za obchodování si také Binance účtuje malé poplatky za výběry. Detailní přehled poplatků naleznete na této stránce.

Jak poplatky u Binance snížit?

Hradit je pomocí BNB. Binance má svoji vlastní kryptoměnu s názvem Binance Coin (BNB). Stačí tuto kryptoměnu za pár dolarů nakoupit, držet ji v peněžence a zapnout si BNB poplatky dole na stránce vašeho účtu v přehledu účtu. Při dalším obchodování pak budou všechny poplatky hrazeny právě v BNB tak, že se vám budou automaticky strhávat. Za to získáte slevu na poplatcích ve výši 25 %, což je fajn.

Další způsob pro snížení poplatků je obchodovat pouze na jejich platformě. Platforma jednoduše odměňuje větší obchodníky. Čím více poplatků zaplatíte, tím více vám je sníží (podívejte se níže na obrázek struktury poplatků). Například pokud měsíčně provedete obchody v hodnotě 150 000 BTC, jsou vaše poplatky v průměru 0,03 %, což odpovídá slevě 70 %, kterou ještě můžete o 25 % snížit, když je budete platit v BNB (viz první způsob výše).

Burza Binance

Tip na závěr

Určitě je dobré mít přehled, kolik a jaké kryptoměny držíte v peněženkách a na burzách. Ideální je mít jednu aplikaci, kde najdete vše na jednom místě. Takovou jsem našel a používám její premium verzi. Jmenuje se Delta a můžete ji stáhnout v obchodech na mobilu, nebo přímo na stránkách vývojářů. Importuje přes API informaci o vašem portfoliu na burzách a v peněženkách. Máte tak dokonalý přehled o tom, kolik CZK máte aktuálně v kryptoměnách. Zobrazuje také nejnovější zprávy ohledně kryptoměn.

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

Další články

mBank recenze

mBank recenze 2023

20. 10. 2023

Apple Pay - Twisto

Twisto – Apple Pay

21. 02. 2019

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail