Bitcoin peněženka – Trezor One a Exodus

Úvod > Kryptoměny > Bitcoin peněženka – Trezor One a Exodus

11. 03. 2021

Bitcoinová peněženka funguje podobně jako bankovní účet. Po jejím založení budete mít k dispozici adresu peněženky a privátní klíč. Adresu peněženky si můžete představit jako číslo účtu a privátní klíč jako heslo k účtu. Můžete se rozhodnout mezi softwarovou mobilní/desktopovou, nebo hardwarovou peněženkou. Hardwarová peněženka je bezpečnější řešení, protože Bitcoiny jsou uloženy offline mimo přístup hackerů. Může vám ji však někdo fyzicky ukrást, může shořet, nebo ji ztratíte. Pokud máte však zálohu kontrolních slov (seedu), tak ji během 5 minut obnovíte do jiné SW, nebo HW peněženky. Její pořízení je nákladnější – vyjde vás okolo 1 545 Kč. Mohu doporučit českou firmu Trezor.io. Pokud se ptáte od kolika BTC je vhodné si pořídit hardwarovou peněženku, tak za mě bych ji doporučil v případě, pokud výše vašeho portfolia dosáhne ceny trezoru. Osobně Trezor One používám a funguje skvěle a v kombinaci se softwarovou peněženkou Exodus tvoří dokonalý pár. Obě společnosti spolu spolupracují a převod mezi SW a HW peněženkou zrealizujete na jedno kliknutí. HW peněženku lze ovládat buď z originální webové aplikace (v češtině), nebo využít desktop aplikaci (Win/Mac) a k ní napárovat fyzický Trezor a ovládat tak z jedné desktopové aplikace jak softwarovou, tak i hardwarovou peněženku. Druhou možností je softwarová peněženka uložená buď v mobilním telefonu, nebo počítači. Já jsem zvolil mobilní/desktopovou SW peněženku + hardwarovou. Mobilní a desktopová peněženka jsou bezpečnostně na stejné úrovni.

Kterou peněženku jsem použil?

Při volbě peněženky jsem pročítal recenze na internetu a v první fázi jsem se rozhodl pro peněženku od Coinbase. Najdete ji jak v Appstore, tak i Google Play obchodě. Přímo v telefonu si jednoduše založíte účet bez nutnosti jakéhokoliv ověřování vaší totožnosti. Nyní můžete přijímat kryptoměny, tedy i Bitcoin od přátel, nebo si jej do peněženky poslat ze směnárny nebo burz Binance. Můžete ji také propojit se směnárnou CoinBase, kde nakoupíte Bitcoin a rovnou si jej převedete do peněženky. Pokud použijete tento odkaz k založení účtu na Coinbase, tak obdržíte vy i já 10 USD, které vám Coinbase ihned připíše na účet a pokryje vám tak náklady na první směnu a odeslání, tak proč toho nevyužít. Podmínkou je, abyste dobili na Coinbase min. 100 USD nebo ekvivalent v CZK. V mobilní appce Coinbase lze pak za pár minut absolvovat výukové kurzy, za které vás Coinbase odmění několika USD, takže jsem si přišel na dalších cca 677 Kč v pěti různých kryptoměnách, které mohu buď převést na BTC nebo hodlovat.

Jakmile se můj objem držených kryptoměn zvýšil, začal jsem se dívat po bezpečnějším řešení a objevil jsem Trezor.io a jako alternativu mám Exodus SW peněženku. Pokud jste začátečník, tak vyzkoušejte nejprve Coinbase, který je zdarma a kdykoliv jej můžete zrušit nebo přestat používat.

Závěr

Za mě určitě používejte Trezor.io v kombinaci s Exodus softwarovou peněženkou a pak můžete klidně spát. Velké peníze nenechávejte na burze, protože to je nejméně bezpečné místo pro trvalé uložení kryptoměn.

Společnosti

Twisto Curve Card Revolut Monese Plutus mBank Wise Raiffeisenbank Kryptoměny Kurzy pro radost

O mě

Jsem fanda nových IT technologií a to i v oboru fintechů. Již několik let využívám moderní způsoby placení přes mobil a zahraniční účty. Na tomto webu jsem publikoval několik svých recenzí a mé zkušenosti při používání těchto nových fintechů.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice | Osobní blog | Na stránkách využívám affiliate odkazy.  

mail