Curve karta – recenze 2019 + bonus

Úvod > Curve > Curve karta – recenze 2019 + bonus

1. 8. 2019

Co je platební karta Curve a jaká je její hlavní funkce?

Je to tak trochu jiná karta. Líbí se mi koncept firmy a tento jedinečný nápad. Curve je britská platební karta (fyzická), která je chytřejší než vaše běžná karta vydaná českou bankou. Hlavní funkcí této karty je napárování vašich stávajících platebních karet do jedné, a to právě do Curve. Ušetříte tak místo v peněžence. Pokud máte jen dvě karty, tak to pro vás takové usnadnění nebude, ale pokud využíváte tři a více karet, tak tuto šikovnou vychytávku oceníte. I když je Curve karta vydaná britskou společností, tak podporuje karty českých bank. Je však nutné podotknout, že ne všechny. Mám vyzkoušené tyto: Twisto kartaRevolut, FIO, Monese, Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Equa bank‎ a Airbank.

Curve karta

Funkce Curve karty

A teď k jejím funkcím:

 • Výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně bez poplatků za velkoobchodní kurz cizí měny.
 • Výběry ve všech bankomatech v ČR bez poplatků.
 • Platby u tuzemských i zahraničních obchodníků (kamenné i eshopy) v CZK i zahraniční měně bez poplatků za velkoobchodní kurz cizí měny.
 • Pro konverzi zahraničních měn používá Curve velkoobchodní kurzovní lístek. Bohužel jsem nikde na jejich stránkách nenašel tento kurzovní lístek. Zřejmě není veřejný.
 • Sjednotí všechny vaše fyzické i virtuální karty v jednu.
 • Pro všechny karty je v aplikaci průběžně vytvářena jedna časová osa, kde přehledně vidíte úhrady ze všech karet. Samozřejmostí je podpora kategorizace plateb, takže můžete průběžně sledovat, za co utrácíte peníze.
 • Každou platbu si můžete označit textovým štítkem, nebo k ní vyfotit účtenku. Následně můžete vyfiltrovat všechny platby označené například štítkem „dovolená“ a lehce si tak spočítáte výdaje na dovolené. Více naleznete
 • Cashback 1 % při platbě u vybraných obchodníků (u nás je použitelný například Shell, Lidl, Tesco, Ikea…) Kompletní seznam podporovaných obchodníku naleznete zde.
 • Možnost vrátit se s platbou v čase zpět o 14 dní. Funkce Go Back In Time je zdarma a je možné do 14 dní od provedené platby přesunout platbu na jinou spárovanou kartu v aplikaci Curve.
 • Curve karta zabezpečí vaše ostatní karty na internetu. Když platíte na internetu Curve kartou, tak obchodníkovi není předáno originální číslo karty, platnost a CVC kód karty, kterou máte napárovanou v aplikaci Curve. Originální karta tedy zůstává před obchodníkem zcela skryta. Refundace platby v případě reklamace apod. funguje bez problémů i v ČR.
 • Pokaždé, když proběhne výběr, nebo platba prostřednictvím karty Curve, přijde vám na mobilní telefon notifikace. Pokud by došlo k odcizení, nebo ztrátě karty, tak pomocí mobilní aplikace provedete okamžité uzamčení karty pro další transakce. Pokud byste kartu následně našli, tak jednoduše kartu odemknete a můžete ji používat dále. U banky byste čekali na vydání nové karty.
 • Funkce zálohy při ubytování v hotelu nebo pronájmu auta.

Jak mohu Curve kartu získat?

Kartu je možné objednat pouze přes mobilní aplikaci Curve pro Android a iOS, kterou si zdarma stáhnete do vašeho chytrého telefonu. Pokud při registraci zadáte kód 4THNP, získáte vy i  £5 na cashbackový účet Curve. Tento bonus pak použijete při platbě kartou Curve. Jelikož je o kartu aktuálně velký zájem, počítejte s čekací dobou 14 dní a pak cca týden trvá zaslání do ČR. Kartu vám zde doručí Česká pošta. Po registraci se vám v aplikaci zobrazí pořadník a vaše pozice ve frontě. Dlouho dobu jsem byl cca na 6 000 pozici a nechtělo se to hýbat. Po 10 dnech čekání najednou byla karta vystavena. Jakoby výrobce nechal vyrobit vždy batch karet a uspokojí hned několik tisíc čekatelů. Takže nezoufejte a vydržte.

Kolik stojí Curve karta?

Základní verze Curve Free je zdarma. Neplatí se žádné měsíční poplatky ani poplatek za vydání či zaslání karty. Další možností je Curve Black. Výhodou Curve Black je možnost přidání až šesti cashbackových partnerů oproti třem ve verzi Curve Free. Další výhoda černé karty jsou vyšší limity pro bezpoplatkové transakce. Jednorázová cena za Curve Black je £50. Měsíčně se žádné poplatky pak neplatí. Investice cca 1 500 Kč do černé karty se vyplatí lidem, kteří často cestují a potřebuji často vybírat peníze v zahraničí nebo platit v zahraničí u obchodníků. Pro občasného cestovatele bohatě stačí Curve Free. Tu také používám.

Jaké jsou poplatky při výběrech z bankomatu a transakcích?

 • Výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně jsou zdarma (s napárovanou kartou v měně CZK) do £200 měsíčně (Curve free), poté poplatek +2 % z vybírané částky nebo £2. Počítá se vyšší částka (2 % poplatek VS £2). S kartou Curve Black zdarma do £400 měsíčně a poté poplatek + 2 % nebo £2. Počítá se vyšší částka (2 % poplatek VS £2). Většina bank účtuje běžně poplatek + 5 %. Odkaz na oficiální ceník.
 • Výběry CZK v bankomatech v ČR jsou zdarma (se spárovanou kartou v měně CZK) .
 • Platby u zahraničních obchodníků (kamenné i eshopy) v cizí měně jsou bez poplatku za konverzi měny do £500 měsíčně (Curve free), poté poplatek +2 %. Většina bank účtuje běžně + 5 %. Odkaz na ceník.
 • Platby v CZK u tuzemských obchodníků (kamenné i eshopy) jsou bez poplatku.

Na čem Curve vydělává peníze?

Asi si říkáte, když se neplatí Curve žádný měsíční poplatek, z čeho společnost vydělává. Je to právě z vámi uskutečněných transakcí kartou. Curve zaplatí bance 0,2–0,3 % a zbylých 1–1,6 % z hodnoty transkace utrží od provozovatele platebního terminálu. Dále vydělávají na směně kurzu. V globálu v desítkách tisíc směn to mohou být zajímavé částky.

Jak vybrat platební kartu, s kterou chcete platit nebo vybrat v bankomatu?

Je to snadné. Na svém chytrém telefonu spustíte aplikaci Curve a pomocí švihnutí vyberete požadovanou kartu ze seznamu a potvrdíte klepnutím na její obrázek. Pokud zrovna nemáte čas řešit volbu karty, použijte Curve s poslední vybranou kartou a v klidu domova použijte funkci Go Back In Time a transakci přiřadíte na požadovanou kartu.

Funkce mobilní aplikace Curve

V appce můžete přidávat nové platební karty, zvolit kartu s kterou chcete platit, sledovat transakce všech karet, uzamknout kartu Curve, zobrazit aktuální PIN karty Curve, zobrazit limity měsíční karty a měsíční přehledy útrat dle kategorií (jídlo, elektronika, cestování…).

Curve karta
Curve karta
Curve karta

Mé postřehy při reálném používání v ČR.

Kartu mám od začátku října 2018, takže si dovolím jednoduše napsat – „vše funguje v pořádku dle slibů Curve“. Systém měl za tu dobu cca 5 výpadků, kdy chvíli nešlo platit kartou. Za výpadky se provozovatel omluvil formou notifikace. Vezmu to popořadě. Vydání a zaslání karty proběhlo v pořádku. Vložení karet do aplikace proběhlo v pořádku. Uskutečnil jsem první kontaktní platbu u obchodníka, a tím kartu aktivoval. Následně jsem si v bankomatu od Moneta změnil PIN. Vyzkoušel jsem bezkontaktní platby a ty fungují také v pořádku. Po uskutečnění platby přijde na mobil ihned notifikace. Líbí se mi v aplikaci pěkně zpracovaný přehled výdajů. Vyzkoušel jsem cashback na Shell a opravdu mi bylo ten samý den připsáno 1 % zpět z nákupu na čerpací stanici. Když se podívám na výpis v bance, která kartu vydala, tak platba nebo výběr z bankomatu Curve kartou se objeví na výpise jako internetová transakce s prefixem CRV a místem Londýn.

Závěr

Osobně se mi nejvíce líbí myšlenka sjednocení všech karet do jedné při použití jednoho PIN. Pro práci se zahraničními měnami se mi více zamlouvá karta Revolut a její další funkce. Proto mám Revolutku také nahranou v Curve. Super je i funkce uzamčení karty přes appku. Stačí totiž, když nemůžete najít svoji peněženku, kde máte veškeré doklady a samozřejmě platební kartu. Nejprve se orosíte a až vám klesne tepovka, tak sáhnete do kapsy po mobilu a v appce kartu během několika vteřin uzamknete. Po chvíli zmateného pobíháni po domě si vzpomenete, že peněženku máte v náprsní kapse bundy. Spadne vám kámen ze srdce a přes appku kartu ihned odemknete. Vydání a provoz Curve Free vás nic nestojí, tak proč to nevyzkoušet… 

Pokud při registraci zadáte kód 4THNP, získáte vy i já £5 na cashbackový účet Curve.

Celkové hodnocení
Datum recenze
Služba
Curve karta
Mé hodnocení
51star1star1star1star1star

Služby

O mně

Osobně Twisto používám od září 2015. Ušetřilo mi mnoho času a usnadnilo nákupy na internetu. Rád se tedy s vámi podělím o pozitivní zkušenosti a váhavé snad přesvědčím, aby Twisto také začali používat. 😀 Používám také karty Curve a Revolut, na které jsem rovněž napsal recenze a mé zkušenosti při používání.

© 2019 Všechna práva vyhrazena. | Provozovatel webu: Libor Tušar, Severní 1020, 664 42 Modřice, IČO: 70454663 | Podnikatel je zapsán v živnostenském rejstříku. | Na stránkách využívám affiliate odkazy.

mail